Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan başarıyla kurtuldu Hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam dediğim şeyleri yaptıysanız ve yine olmadıysa;

En son verdiğim linkten en güncel beta sürücüleri kaldırmadan vereceğim adresteki programı indirin. (http://leshcatlabs.net/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=2)

Ardından güvenli modda bu programı başlatarak "Issue Resolver" menüsünü açın ve "Alter AMD Driver" yapın. Ardından sorununuz çözülecektir.

Battlefield 3, Skyrim gibi oyunlarda bende benzer hata ile karşılaşıyordum (Intel HD3000 + AMD HD 7690M XT) ama sürücüleri değiştirdikten sonra herhangi bir sorun kalmıyordu.

Şuanda en son sürüm AMD sürücülerinin tavsiye edilmesinin sebebi AMD Catalyts Beta 9.2 ile "Değiştirilebilir Grafikler" için resmi destek geldi ve artık sürücü konusunda bir sıkıntı çıkmıyor. Skyrim ya da Battlefield 3 yüklü olmadığı için bu sürücülerin sorunu çözüp çözmediğini doğrulayamıyorum ama bu tarz hata ile karşılaştığımda sorunlarımın çözümü hep en stabil sürümlerden olan (Leshcat) 12.8 WHQL sürümündeki AMD sürücülerini güncelliyorum.

Bol şans.

Birde şuanda bilgisayarınızın hangi grafik kartı üzerinden çalıştığını bize söyleyebilir misiniz?

Merhaba,

Öncelikle bios ayarlarından ekran kartı ile ilgili ayarı "Dynamic" ise "Fixed" olarak değiştirin. Ardından mevcut tüm ekran kartı sürücülerinizi tamamen kaldırın ve aşağıda belirteceğim sürücüleri yükleyin.

http://www2.ati.com/drivers/beta/amd_catalyst_13.11_mobility_betav9.4.exe

Ardından değiştirilebilir grafikler kısmına giderek (masaüstü --> sağ tık menüsü) "Yüksek Performanslı GPU" butonuna basın.

9deef6071afaca4b12086931a9e53f5c.png

Sorununuzun bu şekilde çözüleceğini düşünüyorum.

Hocam dediğim şeyleri yaptıysanız ve yine olmadıysa;

En son verdiğim linkten en güncel beta sürücüleri kaldırmadan vereceğim adresteki programı indirin. (http://leshcatlabs.net/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=2)

Ardından güvenli modda bu programı başlatarak "Issue Resolver" menüsünü açın ve "Alter AMD Driver" yapın. Ardından sorununuz çözülecektir.

Battlefield 3, Skyrim gibi oyunlarda bende benzer hata ile karşılaşıyordum (Intel HD3000 + AMD HD 7690M XT) ama sürücüleri değiştirdikten sonra herhangi bir sorun kalmıyordu.

Şuanda en son sürüm AMD sürücülerinin tavsiye edilmesinin sebebi AMD Catalyts Beta 9.2 ile "Değiştirilebilir Grafikler" için resmi destek geldi ve artık sürücü konusunda bir sıkıntı çıkmıyor. Skyrim ya da Battlefield 3 yüklü olmadığı için bu sürücülerin sorunu çözüp çözmediğini doğrulayamıyorum ama bu tarz hata ile karşılaştığımda sorunlarımın çözümü hep en stabil sürümlerden olan (Leshcat) 12.8 WHQL sürümündeki AMD sürücülerini güncelliyorum.

Bol şans.

Birde şuanda bilgisayarınızın hangi grafik kartı üzerinden çalıştığını bize söyleyebilir misiniz?

Öncelikle ilk dediğini yapmaya çalıştım. Fakat Fixed yerine Uma Only vardı sadece. Öyle yaptığım zaman da Bilgisayarın çözünürlüğü düştü ve sonra çözünürlük eski haline geldi fakat bu sefer de masaüstüne sağ tıkladığımda, değiştirilebilir grafikler segmesi yok.

Hocam silmediysen indirttiğim Leshcat sürücülerinde Issue Resolver kısmında Change TDRLevel seçeneğini dener misin?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı