Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu hatası

FacKToR007

Kilopat
Öncelikle bu konuyu doğru yer açtığımdan emin değilim.

Arkadaşlar ' Lenovo G560 ' laptopunu kullanıyorum. Format atmadan önce herhangi bir sıkıntım yoktu.
Örnek olarak pes 2012 oynayabiliyordum. Fakat format attıktan sonra pes 2013 yükledim açmaya çalıştığımda ekran kartımın özelliklerinin minimum özelliklerini karsılamadığını söyledi ve parantez içinde pixel shader 3.0 yazıyordu. Herhalde sistem düşük kaldı diyerekden pes 2012 yükledim. Fakat gene aynı hatayı aldım .
Sonra nvidia sitesine girip driver indirdim. Otomatik sürücü belirleme seçeneğini tıkladım ve ' Geforce 310M ' sürücüsünü tespit etti. En son sürücü sürümü : 331.58 olduğu yazıyordu. Sürücüyü yükledim. Bilgisayarı yeniden baslattım ve pes 2012 ye rahatça girdim ama Sonra bilgisayar sapıtmaya başladı.
Oyun aşırı derece kasıyordu. Çizgiler beliriyordu. Oyunu kapattım fakat ekran kararıyor tekrar açılıyor. İnternet de gezerken ekran tekrar gidiyor ve geldiğinde internet de ki sayfa da kararıyor. Sonra sağ alt köşede bir uyarı alıyorum '' Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu ''.

Reset attım aynı şekilde devam etti. Bende sistem geri yüklemesi yaptım eski haline döndü fakat en dandik oyunu bile oynayamıyorum. Ekran kartı driverini yüklemem lazım fakat yükleyince hata alıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsın.

Laptop kullanıcıları olarak ortak sorunumuz kafamıza göre NVIDIA ya da AMD'nin sitesine gidip en güncel sürücüyü indiremiyor olmamız. Tabi bu sadece çift ekran kartlı laptoplar için geçerli. Yapmanız gereken şey tüm mevcut sürücüleri temiz bir şekilde kaldırıp Lenovo'nun sitesinden Lenovo G560 için olan ekran kartı sürücüsünü indirmektir.

--Düzenleme;
Konuyu taşımışlar, şuanda düzgün yerde. Sonradan mesajımı okuyacak arkadaşlar için ekledim. :D

Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsın.

Laptop kullanıcıları olarak ortak sorunumuz kafamıza göre NVIDIA ya da AMD'nin sitesine gidip en güncel sürücüyü indiremiyor olmamız. Tabi bu sadece çift ekran kartlı laptoplar için geçerli. Yapmanız gereken şey tüm mevcut sürücüleri temiz bir şekilde kaldırıp Lenovo'nun sitesinden Lenovo G560 için olan ekran kartı sürücüsünü indirmektir.

--Düzenleme;
Konuyu taşımışlar, şuanda düzgün yerde. Sonradan mesajımı okuyacak arkadaşlar için ekledim. :D

Yorumun için teşekkürler. Dediğini derhal deniyeceğim fakat mevcut sürücüleri nasıl kaldırabilirim ?

Yorumun için teşekkürler . Dediğini derhal deniyeceğim fakat mevcut sürücüleri nasıl kaldırabilirim ?
Program ekle ve Kaldır dan, Intel ve NVIDIA sürücülerini kaldırdıktan sonra DriverFusion tarzı programlar ile son bir temizlik yapabilir. Üstüne Lenovo'nun sitesinde ki sürücüleri gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

Program ekle ve Kaldırdan Intel ve NVIDIA sürücülerini kaldırdıktan sonra DriverFusion tarzı programlar ile son bir temizlik yapabilir ve üstüne Lenovo'nun sitesindeki sürücüleri gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

Program ekle ve kaldır da İntel veya Nvidia sürücüsü yüklü gözükmüyor. Nvidia veya intel adında hiç bir şey yok. O zaman DriverFusion programını mı kullanmam lazım ?

- - - Güncellendi - - -

Program ekle ve Kaldırdan Intel ve NVIDIA sürücülerini kaldırdıktan sonra DriverFusion tarzı programlar ile son bir temizlik yapabilir ve üstüne Lenovo'nun sitesindeki sürücüleri gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz.

Lenovo'nun sitesine girdim. Laptop'un modelini girdim.

Windows 7 Home Basic 64bit yüklü bilgisayarda fakat sitede ' video ' sekmesinde hangi sürücüyü yükleyeceğime karar veremedim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı