Göz bozukluğuna ne yapabilirim?

3 Senedir sol 1 sağ 0.75 miyop var Bende'de, sadece film izlerken ve araç sürerken kullanıyorum. Gözlerini gözlüğe alıştırıp tembelleştirme, numarası git gide artar.

Gözlük kullandığı için mi artar numarası? Tam tersi olmasın. Yanlış bilgi vermeyelim efendim 9 yıldır doktora gidiyorum her 3-6 ayda bir.

13 yaşındayım. 6.50 derece miyop 1.5 derece astigmatım var. Bunun sonu nereye gider? Nasıl egzersizler yapmam gerekir? Aklım çok bulanık.
Sizinki biraz fazla benimde 1.75 falan miyop ve astigmat var. Bu egzersiz belki işe yarayabilir ama sizinki biraz fazla siz yinede deneyin. Havuç suyu için. Suyunu içemezseniz havucu rendeleyin üstüne zeytinyağı dökün ve yiyin. Bunu suyuna da yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende işe yaramıştı ama düzenli yapmadım siz aylar boyunca düzenli yaparsanız iyi olu. Ve egzersizi gözlüksüz yapın. Günde sabah ve akşam yapmak ideal.
Gözlük kullandığı için mi artar numarası? Tam tersi olmasın. Yanlış bilgi vermeyelim efendim 9 yıldır doktora gidiyorum her 3-6 ayda bir.
Evet artar çünkü gözü tembelleştiriyor ve günde bir kaç kere çıkarın özelikle güneşli havalarda bahçeye inin ama gözlüksüz gözünüz doğayı görsün.

Ben 6 numara miyopken lazer ameliyat olmuştum. O zaman 1000 Euro gibi bir para vermiştim LASIK ameliyata şimdi durum nedir bilmiyorum. Belki yaşından dolayı şu anda yapmazlar ama yine de bu ameliyatı yapan hastanelere bir danış.

Çekilecek dert değil göz bozukluğu yaptır kurtul. Sonra bir ömür kafan rahat.

13 yaşında 6.50 derece de çokmuş. Bol bol A vitamini al. Her sabah havuç suyu içebilirsin mesela. Boyun uzadıkça miyop derecen artar ama yine de. 18 yaşını geçtiğinde lazer tedavi uygulayabilrsin.
boyum 185 ben de seviniyordum boyum uzun diye :'(
Ben 6 numara miyopken lazer ameliyat olmuştum. O zaman 1000 Euro gibi bir para vermiştim LASIK ameliyata şimdi durum nedir bilmiyorum. Belki yaşından dolayı şu anda yapmazlar ama yine de bu ameliyatı yapan hastanelere bir danış.

Çekilecek dert değil göz bozukluğu yaptır kurtul. Sonra bir ömür kafan rahat.
Herhangi bir sorun oldu mu ?

Göz ameliyatları var bütçen yetiyor ise olmanı tavsiye ederim onun dışın lens ve ek olarak son çare gözlük, gözlük tedavi eder takmaya devam et diyen arkadaşlara inanma sakın o bataklığa düşme.
Göz ameliyatları 18 yaşından büyükler için diye biliyorum.Ve evet gözlük takmak iyileştirmez sadece o anlık görmeni sağlar.

Geri
Yukarı