Göz için randevu nasıl alınır?

AngryKebab

Hectopat
İyi akşamlar arkadaşlar. En az 8 yıldır gözlük ve lens kullanıyorum. Her yıl bir kez muayeneye gider, artış varsa lens ve gözlük reçetesini tekrardan yazdırırdım. 2021 yazında bunu yapamadım çünkü hem uygun zaman bulamadım hem de ne zaman baksam hiç açık randevu yoktu. Son 2-3 aydır ara ara MHRS'ye giriyorum, koskoca bursada bir tane bile açıkta doktor görünmüyor. E lensler bitti, gözlük zaten 2 yıldır değişmediğim için bayağı bir çizilmiş, taktığım zaman çok rahatsız ediyor. 1-2 özel hastaneye sordum sigorta olmasına rağmen 400 TL gibi fiyatlar çıkardılar. Ne yapmalıyım? Lens fiyatları en son ne oldu bilmem ama ben 2021 son baharında 200 TL'ye 2 paket almıştım, şimdi 400'ü 2 dk lık randevuya vermeyi hiiç istemiyorum. Uygun fiyatlı bildiğiniz bir hastane vs var mı? Ya da bir hastaneye gitsem, öğrenciyim benn, aylardır sıra bulamıyorum, bu nasıl adalet diye cıngar çıkartsam bir şekilde muayene olur muyum?

Ya da bir hastaneye gitsem, öğrenciyim benn, aylardır sıra bulamıyorum, bu nasıl adalet diye cıngar çıkartsam bir şekilde muayene olur muyum?
Dayağını yer oturursun yerine, hiç bulaşma. 😂
Ya günün ilk ışığı gözükmeden sıra kuyruğuna gir ya da çevrendeki illerden randevu kovala yoksa bekler durursun.

Dayağını yer oturursun yerine, hiç bulaşma. 😂
Ya günün ilk ışığı gözükmeden sıra kuyruğuna gir ya da çevrendeki illerden randevu kovala yoksa bekler durursun.

Yahu bu lanet COVID zıkkımı geldikten sonra hastaneden randevu verilmez oldu, sadece ve sadece o 180'li hattan veya MHRS denilen bir halta yaramayan şeyden sıra alınabiliyor. Bazı arkadaşlarım 4'e 5 kala ara, operatörü oyala, saat 4 olunca tekrardan tüm hastaneleri sorgulat diyor da bu şaka mı aga? Vergisini çatır çatır ödediğim sağlık sisteminde neden kırk takla atmak zorunda kalıyorum?

400TL çok üst katlardan uçmuşlar. Daha geçen gün 300TL demişlerdi bana. Sadece muayene için çok para. Acelen yoksa devletten randevu düşürmeye çalışabilirsin. Boş randevu olduğu zaman bildirim geliyor. Boşluk olduğunda bildir gibi bir seçenek vardı. Dediğim gibi acelen yoksa en kötü 1 aya yer açılır. Çünkü sistemler 1 aydan sonrasına randevu vermiyor diye biliyorum. Alınan randevular 1 aylık süreç için geçerli. Nisan sonuna doğru randevular açılmaya başlayacaktır. Ara ara kontrol edersen illa denk düşer. Kimileri randevuyu iptal de edebiliyor. Sadece düzenli olarak takip etmek lazım.

Yahu bu lanet COVID zıkkımı geldikten sonra hastaneden randevu verilmez oldu, sadece ve sadece o 180'li hattan veya MHRS denilen bir halta yaramayan şeyden sıra alınabiliyor. Bazı arkadaşlarım 4'e 5 kala ara, operatörü oyala, saat 4 olunca tekrardan tüm hastaneleri sorgulat diyor da bu şaka mı aga? Vergisini çatır çatır ödediğim sağlık sisteminde neden kırk takla atmak zorunda kalıyorum?
Ben randevu alırken sorun yaşamıyorum ama bu da başkasının sorun yaşamayacağı anlamına çıkmıyor.

Adama alıyorlar randevuyu, randevusuna gitmiyor. Şaka gibi iş.
Doktora gittiğim zaman ekrana bakınca en az 10-15 tane boşa isim yandığını görüyorum.

Tek sorun bu da değil, burada doktor sayısı az; mesela cildiye bölümünde 1-2 tane doktor oluyor sonra bir bakıyorum yoklar.
Çoğu özele geçiyor, en iyisini yapıyorlar; müstahaktır...

Son düzenleme:
Eğer hastanede çalışan tanıdık biri varsa mümkün olduğunca her sabah sıra varmı diye sormasını iste.Sıra genelde oluyor erkenden gider muayene olursun.Randevu ile sıra farklı şeyler benim yaşadığım şehirde de randevu ile alamadım annem hastanede çalışıyor annem sıra var diye beni çağırmıştı mesela.Ama okula gidiyorsan biraz problem olabilir.

Geri
Yukarı