Göz önündeki parlak noktalar

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Annem bugün anlattı, iş yerindeyken on dakikaya yakın süre gözünün önüne parlak noktalar gelmiş. Gözünü kapattığında bile görüyormuş. Arada bir bana da oluyor, size de oluyordur belki esneyince vs. birkaç saniyeliğine rengi belirsiz, parlak noktalar görünüyor sonra kayboluyor (ben gözün içindeki görüş açısına giren kan hücreleri olduğunu biliyorum, çok önemli değiller bildiğime göre). Ama on dakikaya yakın sürdüğünü ve uzun aradan sonra da olsa bunun ikinci olduğunu söyleyince bir şüphelendik. Nedir ne değildir diye. İlkinde aklına gelmese de bu sefer tansiyonunu ölçmüş o arada, 15 çıkmış. Tansiyon değerlerinin ortalaması kaçtır bilmiyorum ancak kendisi için 13-14-15 değerlerinin ortalama olduğunu söyledi. Doktora gideceğini söylüyor ancak hangi bölüme gitmesi gerektiğini bilmiyor. Ne olabilir, ciddi bir şey midir? Hangi branş doktoru görmeli?

Bana çok sık ve uzun sürelerle olur hatta defalarca yüzümü yıkama ihtiyacı yaşatır ama ne olduğuna dair en ufak fikrim yok.

Goz yorgunlugu, goz tansiyonu ya da surekli tv, bilgisayar kaynakli bir sey olabilir. Bu da dahil internetteki bilgilere guvenmeyin, doktora gidin. Ama gideceginiz siradan bir aile hekiminin de super anlayacagi bir sey oldugunu sanmiyorum, imkaniniz varsa uzman birine ya da birden fazla doktora gorunun bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı