Göz önündeki parlak noktalar

Reddywich

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tekirdağ
Annem bugün anlattı, iş yerindeyken on dakikaya yakın süre gözünün önüne parlak noktalar gelmiş. Gözünü kapattığında bile görüyormuş. Arada bir bana da oluyor, size de oluyordur belki esneyince vs. birkaç saniyeliğine rengi belirsiz, parlak noktalar görünüyor sonra kayboluyor (ben gözün içindeki görüş açısına giren kan hücreleri olduğunu biliyorum, çok önemli değiller bildiğime göre). Ama on dakikaya yakın sürdüğünü ve uzun aradan sonra da olsa bunun ikinci olduğunu söyleyince bir şüphelendik. Nedir ne değildir diye. İlkinde aklına gelmese de bu sefer tansiyonunu ölçmüş o arada, 15 çıkmış. Tansiyon değerlerinin ortalaması kaçtır bilmiyorum ancak kendisi için 13-14-15 değerlerinin ortalama olduğunu söyledi. Doktora gideceğini söylüyor ancak hangi bölüme gitmesi gerektiğini bilmiyor. Ne olabilir, ciddi bir şey midir? Hangi branş doktoru görmeli?

Belli bir zaman diliminde yada belli bir şeyden sonra olmuyor yada ben farkına varamadım, sadece oluyor ve çok sinir bozucu da olur. Sağ ve sol taraf iyice belirsizleşir görüş alanı daralır ve beyaz noktalar da cabası, sonra ne oluyorsa geçiyor. Geçmiş olsun ne diyelim.

Forumda goz doktoru da olsa buradan bir teshis koyamaz. Sadece boyle bir sey olabilir, gorunun diyebilir

Doktorun oldugunu da sanmiyorum.
Bilgisayarın içini görmeden nasıl öneri veriyorsan doktor da verir, İlaç veya tuzlu su dökün şöyle yapın böyle yapın diyebilir, İnternette sadece yazarak muayene demeyelimde tavsiye veren bir sürü doktor sitesi var, buradaki gibi, bilgisayarın parçasını veya içini görmüyorsun ama şöyle yap böyle yap diyebiliyorsun.
Direk Bilgisayarı servise göndermeden.

Göz doktorunu düşündük de o genelde görüş bozukluklarına baktığından acaba başka bir hastalığın/sorunun belirtisi midir diyerek sormak istedim. Malumunuz, bazı hastalıkların belirtileri o hastalıkla ilgisiz bir yerde çıkabiliyor. Bel fıtığının bacağa vurması gibi. Göz doktoruna gideceğimiz görülüyor, eğer yönlendirirse de o yönlendirir zaten.

Ahah adam bilgisayar ile gözü karşılaştırdı. Gece gece güleceğim yoktu.

Bilgisayar önermek için görmene gerek yok. Hepsi seri üretimde standart üretiliyor. Herkesin gözü bir mi peki? Herkesin gözünün verilen tavsiyeye tepkisi bir olacak mi?

Sağlığınızla kumar oynamaya devam edin, ne diyeyim.

Her hayvanın gözü farklı olduğu gibi İnsan türününde gözünün yapısı belli, doktorlar bunu bilir ve ona göre cevap verebilir. İnsanada standart üretim diyebiliriz. Ben burada tavsiyeye şöyle tepkisi olur falan demedim, İnternette bir sürü doktor sitesi var, insanlar danışıyor, Cinsellik olsun falan her konuda yazıyor, ve doktor cevap veriyor, ama işe yaramayınca tabiki işin sonu doktora gitmek, aynı bilgisayarı götürdüğümüz gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı