Gözcü 3.8

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konudaki linkten indirmiştim. Daha açmadım, sileyim mi o zaman? :D
Sil sil dur linki atayım :D

ram üreticisi.png

RAM üreticisini tanıyamadı. Bir de oyunlardaki FPS veya sıcaklık değerlerimizi sizin uygulamanız üzerinden görebiliyor muyuz? :)

Eki Görüntüle 1114825
RAM üreticisini tanıyamadı. Bir de oyunlardaki FPS veya sıcaklık değerlerimizi sizin uygulamanız üzerinden görebiliyor muyuz? :)
Kıyamet bu gündür ya Ümmeti Muhammed!
Sanırım görünmüyordu ancak gelmeli :)
Gözcüyü çaldım! (!)
1626919010289.png
İnş dava edilmem :D
DASDASDASDSADAD

Dosya Ekleri

• 1626918996869.png
    1626918996869.png
    117,1 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Ancak yakın bir zaman içinde sitemi açacağım. O zaman sitem üzerinden indirme linki vereceğim.

Hocam öncelikle hoş geldiniz diyeyim.
Gözcü 3.5'i heyecanla bekliyorum. En önemli şey de galiba benim için TPM olacak. Bekliyorum.

Hocam öncelikle hoş geldiniz diyeyim.
Gözcü 3.5'i heyecanla bekliyorum. En önemli şey de galiba benim için TPM olacak. Bekliyorum.

Yama notları çok uzun olacak. Üzerinde yoğun bir çalışma yaptık. Köklü değişimler içeriyor.

Yayınlanma tarihi: 25.07.2021

Eki Görüntüle 1117182

İlk defa görenler için Gözcü, Türkay Software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen resmi bir sistem analiz yazılımıdır.
Programın özelikleri: OS, Anakart, CPU, RAM, GPU, Disk, , Pil, Yüklü Sürücüler bilgilerini gösterme ve yazdırma.
Ek özellikleri: CPU ve GPU Sıcaklık Sensörü, Ping Test Aracı, Pil Sağlığı.

Versiyon: Gözcü 3.5
Paketleme türü: Gözcü Launcher.exe / Portable - X64
Platform: Windows 8.1, 10, 11
Programlama dili: C#

YENİLİKLER ✔

• Yüklü Sürücüler bölümüne TPM denetleme eklendi. TPM.sys olarak arattıktan sonra eğer bulunan değer Stopped ise, TPM desteklemiyordur veya devre dışıdır. Eğer Running diyor ise, TPM 2.0 destekliyordur ve aktiftir.
  • GPU algoritması yeniden tasarlandı ve optimize edildi. Artık çok hızlı ve sorunsuz şekilde motorlar çalışıyor.
  • İşletim Sistemi bölümüne Sistem Yapı bölümü diye bir özellik eklendi. Bu özellik sistemin yapı bölümünü göstermektedir.
  • Yüklü Sürücüler bölümü yeniden programlandı. Artık daha işlevsel ve daha karalı çalışıyor.
  • Yüklü Sürücüler bölümüne sürücü Durumu diye bir özellik eklendi. Bu özellik sürücülerin durumunu göstermektedir.
  • Pil bölümüne Pil Yapısı adı altında bir özellik eklendi. Bu özellik pilin üretim yapısını göstermektedir.
  • Ekran Kartı bölüm düzeni yeniden tasarlandı. Artık daha işlevsel bir sıralamaya sahip.
  • Yazdırma Motoru geliştirildi. Artık birden fazla ekran kartı barındıran sistemlerde çoklu ekran kartı yazdırma işlemi yapıyor.
  • Yazdırma Motoru geliştirildi. Artık sürücüleri alfabetik sırayla yazdırıyor. Ek olarak sıralama bilgisi için sürücülerin üst kısmına sıralama bilgisi eklendi.
  • Koyu Tema yenilendi. Artık renkler daha uyumlu ve yumuşak geçişe sahip.
  • Pil Sağlığı geliştirildi. Artık Pil Sağlığı hesaplama işlemi yaparken sol alt kısımda işlem sürecini gösteren dinamik bir bar yer alıyor.
  • RAM Tipi algoritması 2X motor olarak yenilendi. Bu motor ilk sorgu yapıldığında değer bulamaz ise 2. motoru aktif ediyor. Bu sayede verimlilik ve kararlılık arttı.
  • bölümüne Bağlantı Hızı diye bir özellik eklendi. Bu özellik, bilgisayarınız ile modeminiz arasındaki hızı ölçüp size hem MB olarak, hem Mbps olarak göstermektedir.
  • sürücü Arama özelliği geliştirildi. Artık girdiğiniz aranacak kelimeyi tüm sütunlar üzerinde arıyor. Bu sayede veriyi bulmak kolaylaşıyor.
  • MSI, ASUS, ASRock anakartları üzerinde gelişmiş tanımlama ve tespit özellikleri eklendi.
  • Gözcü.exe, Windows 8.1 için optimize edildi. Artık Windows 8.1, 10, 11 üzerinde sorunsuz çalışıyor.
  • Veri sızıntılarını önlemek için küçük bir betik motor eklendi.
  • Duvar kağıdı gösterme özelliği geliştirildi. Artık duvar kağıdı isminin yanında çözünürlüğünü gösteriyor.
  • Windows 11 için geliştirilen ekran kartı sürücülerini tanımlama özelliği eklendi.
  • Yüklü Sürücüler tespit motoru geliştirildi. Artık HW Info gibi Kernel düzeyde çalışan çoğu 3. parti yazılım sürücülerini tespit edebiliyor. (Anti-Virüs'ler, SteelSeries yazılımları vb.)
  • Yüklü Sürücüler kısmındaki silme özelliği geliştirildi. Artık silme tuşuna basıldığı zaman seçili değer sıfırlanıyor.
  • 8K çözünürlüğe sahip monitörler için yeni bir tespit özelliği eklendi.
  • Apacer, Crucial, G.Skill, HyperX, Corsair, A-DATA, Samsung ve Kingston bellek üreticilerini gelişmiş tanımlama özelliği algoritması yeniden tasarlandı ve optimize edildi.
  • Gözcü dil kayıt etme özelliği eklendi. Artık dil değiştirdikten sonra dili kayıt ediyor. Seçilen dile göre otomatik o dil ile açılıyor.
  • Gözcü dosya adı değiştirildi. Artık Gözcü Launcher.exe. İlerleyen sürümlerde Gözcü.exe adı altında bir güncelleme programı dahil edilecek.
GÜNCELLEŞTİRMELER VE DEĞİŞİKLİKLER ✔
  • Araçlar kısmında yer alan Lisans Denetleyici kaldırıldı.
  • Araçlar kısmında yer alan Önbellek Temizleyici kaldırıldı.
  • Araçlar kısmında yer alan TRIM Denetleyici kaldırıldı.
  • Araçlar kısmında yer alan Speedtest.net linki kaldırıldı.
  • Araçlar kısmında yer alan Hata Bildir özelliği kaldırıldı.
  • Araçlar kısmında yer alan Güncelleştirmeleri Denetle özelliği kaldırıldı (ilerleyen sürümlerde geri aktif edilecek ve çalışacak).
  • işlemci logosu gösterme özelliği kaldırıldı.
  • Gözcü, Yasal Ticari Markalar güncellendi.
  • Gözcü yükleme süresi ve hız aşırtma algoritmaları üzerinde iyileştirme işlemleri yapıldı.
  • Gözcü RAM kullanımı edilebilecek en düşük seviyeye kadar indirildi. Açıldıktan sonra 14 MB RAM kullanıyor.
  • AMD ve NVIDIA GPU veri tabanları güncellendi.
  • Website butonu linki güncellendi.
HATA DÜZELTMELERİ VE PERFORMANS İYİLEŞTİRMELERİ ✔
  • Yazdıra Motoru üzerine oluşan bellek sızıntısı giderildi. Bu hata yazdırma işlemi başlatıp iptal edildikten sonra oluşuyordu.
  • İngilizce dil seçilmesine rağmen Yazdırma Motoru'nun Türkçe yazdırmasına neden olan hata giderildi.
  • Pil Modeli isminin bazı pil modellerinde baş kısmında boşluk gözükmesine neden olan hata giderildi.
  • Koyu Tema aktif olduğu zaman Gözcü'yü alta alınca sol menü butonlarının etrafında beyaz çerçeve oluşmasına neden olan hata giderildi.
  • Gözcü Ping Test Aracı üzerinde oluşan hesaplama hataları giderildi. Artık %100 doğru sonuçlar üretiyor.
  • Windows 11 sistemlerde bazen Scroll üzerinde oluşan titreme sorunu giderildi.
  • Gözcü açıldıktan sonra arka plana atmasına neden olan ayrıştırma ve Win32 API sorunu giderildi.
  • Logolar üzerine oluşan pikselleşme sorunu giderildi.
  • Dil değiştirilmesine rağmen bazı kısımların Türkçe kalmasına neden olan hata giderildi.
  • Menü renklerinin bozulmasına neden olan betik hatası giderildi.
  • Düzenli ifadeler üzerine oluşan denetleme hataları giderildi.
  • Disk arayüzü NVMe olan SSD modellerini SCSI arayüzü olarak gösterme sorunu giderildi.
  • Çoklu donanım tespit eden motor üzerinde oluşan ayrıştırma hatası giderildi.
  • Tema geçişleri esnasında bellek sızıntısına neden olan obje hatası giderildi.
  • IBAN kopyalama tuşunda oluşan bug giderildi.
  • Arayüz üzerinde 19 küçük hata ve bug giderildi.
  • Kod kısmında çakışma kaynaklı çökme ve bug oluşturan 12 küçük fonksiyon hataları giderildi.
BİLİNEN SORUNLAR ✔
  • OpenHardwareMonitorLib.sys dosyasının silinmeme sorunu.
KALDIRILAN ÖZELLİKLER HAKKINDA BİLGİ ✔
  • Araçlar kısmındaki özellikler bundan sonra yakın zamanda piyasaya sürülecek olan Gözcü Pro içerisinde yer alacak. (güncelleme hariç)
Not: Sürüm genel olarak yenilik ve performans artışı içermektedir.

Örnek Görseller;

Eki Görüntüle 1117186

Eki Görüntüle 1117187

Eki Görüntüle 1117188

Eki Görüntüle 1117189

Eki Görüntüle 1117190

Eki Görüntüle 1117191

Eki Görüntüle 1117192

Eki Görüntüle 1117193

Eki Görüntüle 1117194

Eki Görüntüle 1117196

Eki Görüntüle 1117198

İndirme Linki: TS Gözcü 3.5
VirusTotal Sonuçları: VirusTotal

Hocam 8.1'e tam destek vermişsiniz :)
Bu arada Gözcü Pro paralı mı bir yazılım olacak?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı