Gözcü (Visual Basic)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bu arada şu an fark ettim bende bazıları seçili değil sorun olmaz değil mi?

1616090967506.png

Merak ettiğim şey şu biz bu uygulama üzerinden overclock yapabiliyor muyuz? Ya da yapabilecek miyiz bence sistemin overclocka uygun olup olmadığını gösteren bir bölüm olsa tadından yenmez.
@Eray T

Hocam bu arada şu an fark ettim bende bazıları seçili değil sorun olmaz değil mi?

Eki Görüntüle 929102

Sorun teşkil etmez.

Hocam 4.5 var o olur mu @Eray T.

Program .NET 4.8 ile çalışıyor. Yani NET 4.5 ile çalışmaz.
Merak ettiğim şey şu biz bu uygulama üzerinden overclock yapabiliyor muyuz? Ya da yapabilecek miyiz bence sistemin overclocka uygun olup olmadığını gösteren bir bölüm olsa tadından yenmez.
@Eray T

OC olayına girmek istemiyorum. Ama gösterge paneli olabilir.

Not: Normalde bu sürüm 22.03.2021 tarihinde yayınlanması planlanıyordu. Ancak daha erken bitti.

İlk defa görenler için "Gözcü", Türkay Software çatısı altında Windows platformu için geliştirilen resmi bir sistem analiz yazılımıdır?
Programın özelikleri: OS, Anakart, CPU, RAM, GPU, Disk, Ses, Ağ, Pil, Yüklü Sürücüler bilgilerini gösterme ve yazdırma.
Programı kullanabilmek için sistemde .NET Framework 4.8 yüklü olmalıdır.

Versiyon: Gözcü 1.5.5.5.
Paketleme türü: Portable - X64, X86.
Program %100 yerli yapımdır.

Yenilikler
  • Anakart bölümüne "Max. RAM Desteği" adında bir bölüm eklendi. Bu bölüm anakartınızın en fazla desteklediği RAM miktarını göstermektedir.
  • RAM bölümüne "Bellek Tipi" eklendi. Bu bölüm belleğinizin tipine ve hangi kanala takılı olduğu göstermektedir.
  • RAM bölümüne "Bellek Tipi" karşısına kopyalama butonu eklendi. Bu buton seçilen bellek tipini kopyalamanızı sağlar.
  • RAM bölümüne "Form Faktör" özelliği eklendi. Bu özellik belleğinizin Form Faktörünü gösterir.
  • RAM bölümüne "Bellek Numarası" eklendi. Bu alan belleğinizin ismini kısaltılmış halde, hızını, CL değerini ve kaç GB olduğunu gösterir.
  • RAM bölümüne bellek numarası karşısına kopyalama butonu eklendi. Bu buton seçilen bellek numarasını kopyalamanızı sağlar.
  • İşlemci sıcaklık sensörü V1.3.0.0 sürümüne yükseltildi. Bu sürümde içine dil seçme özelliği eklendi. (1 = Türkçe / 2 = İngilizce).
  • GPU sıcaklık sensörü V1.3.0.0 sürümüne yükseltildi. Bu sürüm daha çok hata düzeltmesi ve performans iyileştirmesi içerir.
  • AĞ bölümü optimize edildi. Artık daha temiz görüntü sunuyor.
  • VRAM kısmına GTX 1650 / GTX 1650 Super / RTX 3060 / RTX 3060 Ti / RTX 3070 / RTX 3080 / RTX 3090 / RX 6700 XT desteği eklendi.
  • Ayarlar ekranı güncellendi.
  • Yükleme ekranı güncellendi.
  • RAM CL değeri aktif edildi.
  • RAM markası aktif edildi.
  • Gözcü başlık kısmına programın mimarisini gösterme eklendi. (X64 - X86).
  • Gözcü paralel hesaplama algoritması 128 Bit'e yükseltildi.
  • Temel düzeyde korsan koruması eklendi.
  • Gözcü yükleme süresi -3 saniye azaldı.

Hata düzeltmeleri ve değişiklikler

• Intel işlemcilerde, işlemci resmini AMD gösterme hatası giderildi.
  • 4 RAM yuvası kullanan cihazlarda RAM kanal durumu hatası giderildi.
  • CPU sıcaklığını açarken oluşan çökme hatası düzeltildi.
  • GPU sıcaklığını açarken oluşan çökme hatası düzeltildi.
  • Bazı cihazlarda RAM tipinin DDR4 gösterme sorunu düzeltildi.
  • Gözcü arayüzü içinde oluşan renk kaymasına sorunu düzeltildi.
  • Türkçe / İngilizce terimlerde yanlış yazım kuralı hatası giderildi.
  • Açık tema / Koyu tema geçişleri esnasında hata olmasına neden olan hata giderildi.
  • Bağış ekranın da yer alan IBAN kopyalama butonu alt alana sabitlendi.
  • Yama notları ekranında oluşan çeviri hataları giderildi ve optimize edildi.
  • Gözcü RAM kullanımı optimize edildi (önce: 50 MB ve üzeri, şimdi: 40 ila 45 MB arası RAM kullanıyor).
  • Gözcü yazdırma motorunda oluşan birkaç küçük hata giderildi.
  • Gözcü bellek sızıntısı kapatıldı. Program saatlerce çalışsa dahi bir süreden sonra bellek kullanımını otomatik azaltıyor.
  • Gözcü kendi kütüphane dosyalarını okurken oluşan veri işleme hatası giderildi.
  • Programın kasmasına neden olan hatalı kodlar düzeltildi.
  • Program kapatıldığı halde arkada veri işlemesine neden olan hata giderildi.
  • Koyu tema ile program açılırken "Gözcü yükleme ekranı" kapanmamasına neden olan hata giderildi.
  • Gözcü çoklu veri işleme işlemi sırasında kod çakışması nedeni ile işlenen verilerin sorunu düzeltildi.
  • "XMP Open" yazısı "XMP On" olarak düzeltildi.
  • "İç çekirdek sayısı" yazısı "Mantıksal Çekirdek Sayısı" olarak düzeltildi.
Yakında eklenecek özellikler
  • Disk sıcaklığı.
  • Pil sağlığı (bitmek üzere).
  • RAM çip üreticisi.
  • GPU GDDR sürümü.
  • Çoklu monitör algılama özelliği.
  • GPU güç tüketim değeri.
  • Özel Gözcü benchmark özelliği (test aşamasında).
  • Özel Gözcü sistem sağlığı analiz özelliği (bitmek üzere).
  • Gözcü çekirdeğine Linux işletim sistemi olup olmadığını algılama özelliği.
Bilinen hatalar
  • GeForce MX serisi ekran kartlarında ayrıştırma hatası.
Gözcü v1.5.5.5 görselleri;

Eki Görüntüle 929000

Eki Görüntüle 929001

Eki Görüntüle 929003

Eki Görüntüle 929014

Eki Görüntüle 929012

İndirme linki: Gözcü V1.5.5.5 X64_X86.rar
Virüs Total sonuçları: VirusTotal

Yayımcı ve geliştirici: Türkay Software / Eray Türkay.
Copyright 2021, Eray Türkay.
Programı şahsım adı üzerinden izinsiz kimse paylaşamaz ve dağıtamaz.

Hocam selam eline sağlık çok iyi olmuş. Ben HP laptop kullanıyorum. Anakart modeli 8742 diye bir model. Güncelleme aramaya tıklayıp HP'yi seçtiğim zaman bir sonuç çıkmıyor. HP'nin sitesine giriyor fakat sonuç bulunamadı diyor. Bence sonuç bulunamadığında ekran bir uyarı verse güzel olabilir. Ellerine sağlık, iyi akşamlar.
Hocam bir de sorun bende mi bilmiyorum ama ekran kartım UHD Graphics kullanılıyor. Ona tıklayınca özellikler çıkıyor. Harici ekran kartım olan 1650'ye tıkladığımda da UHD Graphics ile aynı sonuçlar çıkıyor. Tekrardan eline sağlık. Buralar değerlenecek.

Hocam bir de sorun bende mi bilmiyorum ama ekran kartım UHD Graphics kullanılıyor. Ona tıklayınca özellikler çıkıyor. Harici ekran kartım olan 1650'ye tıkladığımda da UHD Graphics ile aynı sonuçlar çıkıyor.

Evet hocam bu sorun bende de mevcut zaten bir önceki sürümde bildirmiştim, bugün baktım yine devam ediyor ileriki sürümlerde düzelecektir muhtemelen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı