Gözcü yeni arayüz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aşırı hoş olmuş :). Emeğine sağlık.
Hocam "licence.txt" adı altında paylaşmış olduğunuz son kullanıcı lisans anlaşmasının geçerli olduğunu zannetmiyorum. Program ilk açıldığında veya kurulduğunda siz kullanan kişilere bu sözleşmeyi okutup onaylatmazsanız lisans üzerinde belirtmiş olduğunuz haklara sahip olamıyorsunuz. Bu da doğal olarak sizin için risk faktörünü oluşturuyor. İkinci bir konu eğer programı ücretsiz olarak yayınlayacaksanız yani herhangi bir ticari amacınız yok ise programı açık kaynak olarak yayınlamanızı tavsiye edebilirim. Sonuçta biz son kullanıcılar olarak arka planda neler döndüğünü pek bilemiyoruz. Mesela bir yorumunuzda programı 1500 kişiden fazla kişinin kullandığını belirtmişsiniz. Bu bilgiye nasıl ulaşabiliyorsunuz? Daha hangi bilgileri arka planda kullanıcılardan alıyorsunuz? Bunları kullanıcılara detaylı bir şekilde açıklamanız lazım. Programın arayüzüne gelirsek, kullanmış olduğunuz simgeleri "png" yerine "svg" formatında kullanırsanız hem dosya boyutundan tasarruf edersiniz, aynı zamanda açılış hızınızı da etkiler, hem de kalite kaybı olmaksızın kullandığınız simgeyi rahat bir şekilde büyütüp küçültebilirsiniz. Yorumlardan okuduğum kadarıyla da sanırsam Windows form kullanıyormuşsunuz ve UWP'ye geçiş yapma gibi bir planınız varmış. Eğer ki sadece Windows 10 üzerinde çalışmaya devam edecekseniz UWP geçmeniz mantıklı ama eğer ileride Windows 7 kullanan kullanıcıları da dahil etme gibi bir planınız var ise Wpf'e yönelmeniz daha mantıklı olacaktır.

1- Gözcü daha önce yasal olmayan yöntemlerle kopyalanıp halka açık hale getirilmeye çalışıldı.
2- Programın verilerini sosyal üzerinden anlayabiliyor. Programın geniş bir kitlesi var zaten.
3- @Eray T istese telemetri sistemi de yapabilir. Gözcü'yü yazabilen adam bunu da yapar. Tüm sistem özelliklerini bir döküm haline getirip geçici bir klasöre kopyalamak, daha sonra bunu uzak sunucuya atmak zor bir şey değil.
4- Gözcü @Eray T'ın açıklamasına göre sadece Windows 10 için hazırlandı.
5- Lisansın geçerli olup olmadığını yazılım sahibi belirler. Son kullanıcı değil ;).

Son düzenleme:

1- gözcü daha önce yasal olmayan yöntemlerle kopyalanıp halka açık hale getirilmeye çalışıldı.
2- programın verilerini sosyal üzerinden anlayabiliyor. Programın geniş bir kitlesi var zaten.
3- @Eray T istese telemetri sistemi de yapabilir. Gözcü'yü yazabilen adam bunu da yapar. Tüm sistem özelliklerini bir döküm haline getirip geçici bir klasöre kopyalamak, daha sonra bunu uzak sunucuya atmak zor bir şey değil.
4- gözcü @Eray T'ın açıklamasına göre sadece Windows 10 için hazırlandı.
5- lisansın geçerli olup olmadığını yazılım sahibi belirler. Son kullanıcı değil ;).

Verileri almak çocuk oyuncağı dediğiniz gibi. Yükleme ekranında .txt olarak alırım veriyi. Sonra E-Posta adresime gönderebilirim. Ama yapar mıyım? Hayır.

Process Monitor ile bakabilirsiniz programın ne yapıp yapmadığına.

1- Gözcü daha önce yasal olmayan yöntemlerle kopyalanıp halka açık hale getirilmeye çalışıldı.
2- Programın verilerini sosyal üzerinden anlayabiliyor. Programın geniş bir kitlesi var zaten.
4- Gözcü @Eray T'ın açıklamasına göre sadece Windows 10 için hazırlandı.
5- Lisansın geçerli olup olmadığını yazılım sahibi belirler. Son kullanıcı değil ;).
Aynen öyle. Ama bu arada Gözcü başka platformlar için de geliyormuş sanırım 😇. Ama @Eray T hocamın açıklama yapması daha doğru olur.

Kusura bakmayın hocam masa başında ders çalışırken uyuya kalmışım, dönemedim. Yeni tema daha bir modern gözüküyor kesinlikle. Ben çok beğendim. Ama eğer eski tema çöpe atılmadıysa bir tema seçme şansı da güzel olabilirdi. Sonuçta bu temayı sevmeyenler de olabilir.
Yine de ben beğendim. Lisans konusunda ise @312971 ve siz zaten arkadaşa gerekeni yazmışsınız.
Elinize sağlık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı