Gözde Uçuşan Siyah Cisimler

Arkadaşlar Merhaba. Bende de 20 Ocak gibi başladı. İlk başta küçük bi nokta gibiyken şimdi bir sinek gibi birde dışarıda fark edilen şeffafımsı hücre gibi şeylerde eklendi. Sol gözümde hiç yoktu. Onda da 2 tane küçük nokta şeklinde var. Göz tansiyonum ilk muayenemde 15/16 iken geçen sabah merak ettim ölçtürdüm 19/20, 1 saat sonra 17/20 çıktı. Bir gün sonraki ölçümde ise 18/19 çıktı. Doktor normal değer bunlar dedi. Daha önce hiç bir sorunum yokken gözüm enfeksiyon kaptı ve bana Flarex, Zaditen Ve Dryex vermişlerdi. Flarex kortizonlu imiş ve 5 gün sol gözüme bir sonraki hafta ise 5 gün sağ gözüme günde 4 defa kullanmamı söylemişti. Acaba göz içi basıncımın yükselmesine bu mu sebep oldu diyorum. Özelde bile adamı dinlemiyorlar.
4 adet doktora gittim. Derdimi anlatıyorum. Bir şey yok hiç bir sorunun yok diyorlar. Fotoğraftaki gibi şeyler var hep. Hele aşağı eğilip beyaz bir şeye baktığımda o hücre gibi olanlar kanser ediyor beni.
70096190-EB14-43B7-BD7A-9DDEAF921303.jpeg
61AE17EC-2174-406D-ACCD-FF373F537869.jpeg
DC86B351-D9B1-46A8-9280-568BB6F5E5C3.jpeg

Arkadaşlar merhaba. Bende de 20 Ocak gibi başladı. İlk başta küçük bir nokta gibiyken şimdi bir sinek gibi bir de dışarıda fark edilen şeffafımsı hücre gibi şeylerde eklendi. Sol gözümde hiç yoktu. Onda da 2 tane küçük nokta şeklinde var. Göz tansiyonum ilk muayenemde 15/16 iken geçen sabah merak ettim ölçtürdüm 19/20, 1 saat sonra 17/20 çıktı. Bir gün sonraki ölçümde ise 18/19 çıktı. Doktor normal değer bunlar dedi. Daha önce hiçbir sorunum yokken gözüm enfeksiyon kaptı ve bana flarex, zaditen ve dryex vermişlerdi. Flarex kortizonlu imiş ve 5 gün sol gözüme bir sonraki hafta ise 5 gün sağ gözüme günde 4 defa kullanmamı söylemişti. Acaba göz içi basıncımın yükselmesine bu mu sebep oldu diyorum. Özelde bile adamı dinlemiyorlar.
4 Adet doktora gittim. Derdimi anlatıyorum. Bir şey yok hiçbir sorunun yok diyorlar. Fotoğraftaki gibi şeyler var hep. Hele aşağı eğilip beyaz bir şeye baktığımda o hücre gibi olanlar kanser ediyor beni. Eki Görüntüle 508151Eki Görüntüle 508152Eki Görüntüle 508153

Uzun zaman olmuş ama sonunda benim ile aynı sorunu yaşayan birini buldum bende yıllardır var ama doktorlar bir şey demiyor siz çözümünü buldunuz mu? Bu beyaz hücre gibi şeyler özellikle gökyüzüne baktığım zaman oluyor ve aşağıya doğru hareket ediyor bazen bende siyah küçük şeyler de çıkıyor. Siz ne yaptınız halâ devam ediyor mu?

Bendekiler eskiden sadece noktaydı şimdi yukardan aşağı iplik şekilleri de başladı buna da şükür diyorum. Doktorların bir probleme normal veya bir şey yok demesi beni deli ediyor.

Evet size katılıyorum bende aynı durumdayım.
Bendekiler eskiden sadece noktaydı şimdi yukardan aşağı iplik şekilleri de başladı buna da şükür diyorum. Doktorların bir probleme normal veya bir şey yok demesi beni deli ediyor.
Merhaba bir yıl geçmiş ama durumlarınızı öğrenmek istedim. Bu kervana bende katıldım hayatımın en önemli senesinde yani sınav senemde heleki sınava 5.3 ay kalmışken birden sağ gözümde cisimler çıktı sonra kalınlaştı. Sonra sol gözümde de çıktı. En iyi profesöre gittim gözün iyi durumda dedi alısacaksın dedi gönderdi. Sizde artma var mı veya bir tedavi gibi lazer varmış denediniz mi?

Merhaba bir yıl geçmiş ama durumlarınızı öğrenmek istedim. Bu kervana bende katıldım hayatımın en önemli senesinde yani sınav senemde heleki sınava 5.3 ay kalmışken birden sağ gözümde cisimler çıktı sonra kalınlaştı. Sonra sol gözümde de çıktı. En iyi profesöre gittim gözün iyi durumda dedi alısacaksın dedi gönderdi. Sizde artma var mı veya bir tedavi gibi lazer varmış denediniz mi?
Sanırım tıpta çaresi olmayıp görevin yapılmasını engellemeyen, tedavisi zor veya riskli olan durumlar, doktorlar için normal diye halı altına atılıyor. Bendeki durum çok az artmış. Ne enteresandır roka yediğimde geçici olarak çok azalıyor.

Sanırım tıpta çaresi olmayıp görevin yapılmasını engellemeyen, tedavisi zor veya riskli olan durumlar, doktorlar için normal diye halı altına atılıyor. Bendeki durum çok az artmış. Ne enteresandır roka yediğimde geçici olarak çok azalıyor.
Hocam ders çalışamıyorum bu illet yüzünden 20 gündür. Şimdi oturayım derse dedim saç gibi onlarcası sürekli hareket ediyor sadece saç gibi olsa neyse nokta nokta kalınlıklarda var hepsi aynanda hareket ediyor odaklanamıyorum. Ne alışması ya yıl olmuş 2021 tıpta buna nasıl çare olmaz anlamıyorum. Hayatımın en önemli anında birden bir sabah bu sorunla uyanıyorum.

Hocam ders çalışamıyorum bu illet yüzünden 20 gündür. Şimdi oturayım derse dedim saç gibi onlarcası sürekli hareket ediyor sadece saç gibi olsa neyse nokta nokta kalınlıklarda var hepsi aynı anda hareket ediyor odaklanamıyorum. Ne alışması ya yıl olmuş 2021 tıpta buna nasıl çare olmaz anlamıyorum. Hayatımın en önemli anında birden bir sabah bu sorunla uyanıyorum.

Kardeşim 30 yaşındayım. İlkokul çağında bu illetle tanıştım. Önca sağ gözümde kuyruklu a harfina benzer şekilde şeffaf sonra esmerleşti. Sonra ortaokul lise çağlarımda yukarıdan oluşup oluşup aşağı doğru inmeye başladı doktora gittim herkeste olur önemli değil dedi. Üniversiteye gittim orada iyice arttı. Hacettepeye Ankara'ya hepsine gittim. Çoğu göremedi seninki beyinden geliyor olabilir dedi biri. Öğretmen oldum atandım iyice artı geçen sene özele gittim onlar da göremediği söyledi biz şimdi bunu lazer atsak içerde bir patlama olacak sonra retinaya zarar verecek sonra doktor beni kör etti diyeceksin dedi ve diğer doktora gönderdi. O da baktı senin bir şeyin yok arkadaşım dedi beni azarladı. Hocam beyinden geliyor olabilir mi dedim. Seninki beyin evet gözde değil düşünmeyeceksin kafana takmayacaksın dedi beni gönderdi. Çağresi yok. O kadar daralıyorum ki eşime insanlara belli etmekten yoruldum. Pisikolojim sıfır. Mutlu olamıyorum. Çok şükür her şeyim var. Evim arabam şimdi çocuğum olacak ama diyroum ki Allah'ım kanserin bile çaresi büyük oranda var. Buna bir çare. Ama her geçen gün kör olma korkusuyla. Çocuğumun yüzüne tertemiz bakmayacak olmam sıkıntısıyla daralıyorum.

Kardeşim 30 yaşındayım. İlkokul çağında bu illetle tanıştım. Önca sağ gözümde kuyruklu a harfina benzer şekilde şeffaf sonra esmerleşti. Sonra ortaokul lise çağlarımda yukarıdan oluşup oluşup aşağı doğru inmeye başladı doktora gittim herkeste olur önemli değil dedi. Üniversiteye gittim orada iyice arttı. Hacettepeye Ankara'ya hepsine gittim. Çoğu göremedi seninki beyinden geliyor olabilir dedi biri. Öğretmen oldum atandım iyice artı geçen sene özele gittim onlar da göremediği söyledi biz şimdi bunu lazer atsak içerde bir patlama olacak sonra retinaya zarar verecek sonra doktor beni kör etti diyeceksin dedi ve diğer doktora gönderdi. O da baktı senin bir şeyin yok arkadaşım dedi beni azarladı. Hocam beyinden geliyor olabilir mi dedim. Seninki beyin evet gözde değil düşünmeyeceksin kafana takmayacaksın dedi beni gönderdi. Çağresi yok. O kadar daralıyorum ki eşime insanlara belli etmekten yoruldum. Pisikolojim sıfır. Mutlu olamıyorum. Çok şükür her şeyim var. Evim arabam şimdi çocuğum olacak ama diyroum ki Allah'ım kanserin bile çaresi büyük oranda var. Buna bir çare. Ama her geçen gün kör olma korkusuyla. Çocuğumun yüzüne tertemiz bakmayacak olmam sıkıntısıyla daralıyorum.
Bende spora başladım ve spor yapmaktan bile korkuyorum artacak diye, eğilmekten bile korkar duruma geldim. Ben dire doktora gittim retina incelmesinden dolayı çıkmış tedbir olarak yırtık yerlere lazer yapıldı ilerlemesi durdu galiba. Fakat 4 gündür spor yapıyorum ve 4 gündür artışta gibi tekrar göz muayenesine gideceğim. Allah sabır versin günlük hayatta ki sıkıntılar bitmiyor ki bu lekelerle uğraşalım.

Geri
Yukarı