Gözde uçuşan şeffaf siyah noktalar

Uchiha__İtachi

Decapat
Nereye bakarsam gözümde 2-3 tane siyah nokta, bir de şeffaf şeffaf şeyler var. Şeffaf olanlar daha çok, bunun çözümü var mı? Doktora gittim, bir şey yok ve önemsiz dedi.

Nereye bakarsam uçuşuyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Floaters deniyor bunlara, normaldir diye duymuştum. Doktor da normal demiş, sorun olduğunu ben düşünmüyorum. Yine de doktora sormanızı öneririm güzelce, sorumluluk kabul etmiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bende de oluyor. Alıştım artık. Şekil falan çiziyorum onlarla.
Nereye bakarsam gözümde 2-3 tane siyah nokta, bir de şeffaf şeffaf şeyler var. Şeffaf olanlar daha çok, bunun çözümü var mı? Doktora gittim, bir şey yok ve önemsiz dedi.

Onlar bendede var fakat sadece aydınlık ve beyaz bi yüzeye baktığımda belirginleşiyorlar. Fakat o şeffaf şeylerin sayısı fazla ise tekrardan bi doktora görün derim. Maalesef siyah noktalar hakkında bi bilgim yok.

Hocam bende de vardı, hala var, bazılarınınki geçiyor, bazılarınınki büyüyor, ya da duruyor. Doktora gittim, o aralar da hastaydım, şöyle dedi: "Çok su içmemişsin, çok da telefona bakmışsın. Gözün arkasındaki sıvı katılaşmış, çözümü yok, durdurma ameliyatı var. O sıvı mezara kadar bizimle yani.". Böyle dedi, arada kontrol edin büyüyüp büyümediğini, ona göre belki ameliyat olursunuz daha fazla büyümemesi için(aşırı büyümedikçe gerekli değil). Onlara çok dikkatli bakmamaya çalışın, gözünüzü yorarsınız, ben artık fark bile etmiyorum.

Normal, bende de var. Ancak, benim gözümde damarım patladıktan sonra fark ettim. Korkmayın, sizinki patladı diye bir şey yok. (Genelde gözüm yorulunca görüyorum)

O durum normal ancak normal ve anormal olan durumları yazayım başkaları da faydalansın.

Normal olan:
  • Uzun süre güneşe, beyaz açık renkli bir yere veya çok karanlık bir yere uzunca bakıldıysa, aniden zıt renk ile karşılaştığınızda çıkıyorsa normaldir.
  • Gözünüzü kapatınca da çıkabilir,
  • Çok uzunca bir yere daldıysa gözünüz,
  • Noktalar uçuşuyorsa düzensiz olarak,
  • Bir yere kafanızı çarpmadıysanız,

Normal olmayan:
  • Noktalar uçmuyor sabit ise,
  • Ağrı oluyorsa,
  • Uykudan aniden ayağa kalkınca bunlar yaşandıysa,
  • Nokta kısımlar belirli kısımlara kaybolmadan gidip batma hissi yapıyorsa,
  • Gözü kapatınca da bu batmalar ve nokta benzeri şeyler ağrı yapıyorsa,
  • Noktalar göründükten sonra aynaya bakınca göz içi çevresinde kızarıklık vb. anormal bir şey fark ediliyorsa,
  • 1/2 saat gibi uzunca bir süre devam ediyorsa normal ortamda,
Bu şekilde doktora gidip gidilmemeyi öğrenebilirsiniz.

O durum normal ancak normal ve anormal olan durumları yazayım başkaları da faydalansın.

Normal olan:
  • Uzun süre güneşe, beyaz açık renkli bir yere veya çok karanlık bir yere uzunca bakıldıysa, aniden zıt renk ile karşılaştığınızda çıkıyorsa normaldir.
  • Gözünüzü kapatınca da çıkabilir,
  • Çok uzunca bir yere daldıysa gözünüz,
  • Noktalar uçuşuyorsa düzensiz olarak,
  • Bir yere kafanızı çarpmadıysanız,

Normal olmayan:
  • Noktalar uçmuyor sabit ise,
  • Ağrı oluyorsa,
  • Uykudan aniden ayağa kalkınca bunlar yaşandıysa,
  • Nokta kısımlar belirli kısımlara kaybolmadan gidip batma hissi yapıyorsa,
  • Gözü kapatınca da bu batmalar ve nokta benzeri şeyler ağrı yapıyorsa,
  • Noktalar göründükten sonra aynaya bakınca göz içi çevresinde kızarıklık vb. anormal bir şey fark ediliyorsa,
  • 1/2 saat gibi uzunca bir süre devam ediyorsa normal ortamda,
Bu şekilde doktora gidip gidilmemeyi öğrenebilirsiniz.
Hocam siz sanırım göz konusunda bilgilisiniz. Sizi göz konularında görüyorum.

Geri
Yukarı