Gözden çıkan sümüğümsü şeyler

Erennnimo

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Düzenli lens kullanıcısıyım. Yaklaşık 4 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Fakat 2 hafta önce yeni lenslerimi açıp gözüme taktım ve sanırım çizdim. Neyse deyip kullanmaya devam ettim fakat sürekli batmaya ve gözümü kurutmaya başladı ben de hepten çıkartıp çöpe attım. Kısa süre sonra gözüm sürekli sulanmaya ama bayağı yani nezle olursunuz ya onun göz versiyonu gibi işte ve arada resimdeki gibi cisimler gözümün beyaz kısımlarına geliyor. Doktora gideceğim fakat önceden sorup ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Rahatsız etmiyor. Ama gideceğim yine de.

Dosya Ekleri

• 20220618_200956.jpg
    20220618_200956.jpg
    33,5 KB · Görüntüleme: 89
Sanırsam alerjin var, internette şöyle diyor;
"Allerji: Kontakt lens kullanımının herhangi bir döneminde meydana gelebilir. Gözlerde kaşıntı, yanma, batma, sulanma ve kızarıklık gibi şikayetler olabilir. Lenslerin değişim sürelerine dikkat edilmemesi ve temizliğinin ihmal edilmemesi sonucu lens üzerinde biriken depozit ve kirler nedenleri arasındadır. Lenslerin çıkarılarak tedavisinin yapılması gerekir."

Sanırsam alerjin var, internette şöyle diyor;
"Allerji: Kontakt lens kullanımının herhangi bir döneminde meydana gelebilir. Gözlerde kaşıntı, yanma, batma, sulanma ve kızarıklık gibi şikayetler olabilir. Lenslerin değişim sürelerine dikkat edilmemesi ve temizliğinin ihmal edilmemesi sonucu lens üzerinde biriken depozit ve kirler nedenleri arasındadır. Lenslerin çıkarılarak tedavisinin yapılması gerekir."
Aynen bu yüzdendir büyük ihtimalle. Son zamanlarda baya uzun tırnaklar ile takıp çıkartıyordum ve lens kutusuna toz giriyordu. Tekrardan düzeni sağlayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı