Gözlerim kaşınıyor, kaşıyınca acıyor

Wqxte

Centipat
Katılım
26 Mayıs 2020
Mesajlar
325
Çözümler
2
Genellikle geceleri ya da uykum geldiği zaman oluyor. Gözlerim çok kaşınıyor, kaşıyınca da çok az da olsa gözlerim kanlanıyor ve gözlerimi kırptığımda sanki gözüme bir şey kaçmış gibi acıtıyor. Gözlerimi kapattığımda acı gidiyor fakat açınca yeniden acıyor. Yarım saat kadar uyursam (ya da daha çok) bu sefer acımıyor. Fakat uykum gelince aynı döngü devam ediyor. Bunu yaklaşık 1 haftadır yaşıyorum. Tam 1 yıl önce de olmuştu bu olay. Göz damlası vs. aldık ama nafile. Mevsimsel geçişlerden dolayı olan alerji olabilir mi acaba? Bunu çözmek için ne yapmam lazım?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

BuraKAyaydin

Hectopat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
6.279
Makaleler
8
Çözümler
35
Yer
İstanbul/Esenler/Sarıyer/ABDKonsolosluk Sınır.
Normal bir durum. Göz yorulunca kaşınma hissi gelir ve kaşıyınca yorgun olan damar ve kaslara baskı uygularsınız bu da acıtır. Zamanında yatıp dinlenin. Eğer dayanılmaz bir kaşıntı ise, kaşıntı zamanında damlanızı damlatıp ucundan kaşıyın.
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Denster

Centipat
Katılım
1 Ekim 2019
Mesajlar
701
Çözümler
3
Yer
Los Angeles
Işık alerjisi. Bende de var yazın dışarıya güneş gözlüksüz çıktığım zaman gözlerim çok fazla kanlanıyor. Bilgisayarda da çok zaman geçirirsen aynısı oluyor. Alternatif bir çözümü yok. Çok fazla arttığı zaman damla kullanacaksın mecbur. Ayrıca soğuk suyla gözleri yıkamak iyi gelir.
 
Son düzenleme:

cellman3092

Picopat
Katılım
24 Nisan 2021
Mesajlar
128
Çok fazla bilgisayar ve telefon ekranına bakmak göz açısından zararlı. Ayrıca burada bazıları onaylamayabilir ama gözlerinize soğan suyu damlatırsanız göz kuruluğuna, göz tansiyonu ve katarakta iyi gelecektir. Benim gözlerim ve başım ağrıdığında bu yöntemi uyguluyorum. Sülfürik asit gözü tahriş etmesi sonucunda göz, yabancı maddeleri temizleyebilmek için gözyaşı salgılamaya başlıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı