Gözlüğe ne kadar sürede alışılır?

Şu an da yansıma yapması sinirimi bozdu, sağa sola başımı çevirince ampul yansıyor, yansımasız cam yok mu?
UV ışınlarına karşı etkili bir gözlük aldım.

Onlar gözlüğe daha alışamadığınızdan dolayı sizin sinirinizi bozuyor. Yakında alışacaksınız, hatta o yansımalar hoşunuza bile gidecek. UV korumalı almanız iyi olmuş, gerçekten iyi iş görüyor.

Onlar gözlüğe daha alışamadığınızdan dolayı sizin sinirinizi bozuyor. Yakında alışacaksınız, hatta o yansımalar hoşunuza bile gidecek. UV korumalı almanız iyi olmuş, gerçekten iyi iş görüyor.
Teşekkür ederim, UV koruması konusunda bende öyle düşünüyorum. Alışmaya çalışalım. Saglih

Ben ilk kullanmaya başladığım gün gözlüğün orta kısmı burnumu çok kaşındırıyordu ve çerçevenin görüntüsü sürekli gözüme çarpıyordu. 2-3 gün sonra alıştım hatta gözlüksüzken etrafa bakmak garip gelmeye başlamıştı.

Alışma sürecini hatırlamıyorum ama alıştıktan sonra gözünde gözlük olmadığı zaman bile bazen gözlük varmış gibi hissedebilirsiniz. Önerim sürekli tak çıkar yapmayin, rahatiniza kalır ama silikon pedli gözlükler yerine pedsiz gözlükler kullanın. Yaklaşık 1-2 yaşından beri gözlük takıyorum (15) ve en rahatı hafif çerçeveler.

Alışma sürecini hatırlamıyorum ama alıştıktan sonra gözünde gözlük olmadığı zaman bile bazen gözlük varmış gibi hissedebilirsiniz. Önerim sürekli tak çıkar yapmayin, rahatiniza kalır ama silikon pedli gözlükler yerine pedsiz gözlükler kullanın. Yaklaşık 1-2 yaşından beri gözlük takıyorum (15) ve en rahatı hafif çerçeveler.
Çerçeveler sıkıntı olursa çerçevesiz gözlükle sorun çözülür diye düşünüyorum, hiçbir şey orjinalinin yerini tutmuyor malesef. Sağlık önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı