Gözlüğü sadece PC başında kullanmak

arkadaşlar bildiğiniz pc yi göremiyorum yazıları bulanıyor.goz sızlıyor.
yazılar bulanıyor minik bir sızı oluyor.

uyuyp kalkınca geçiyor ama biraz pc kullanınca yine baslıyor.

kitap asla okuyamam odaklanınca bulanıyor yazılar.
veni vidi göz hastenesine gittim hiç bişeyin yok diyor ben göremiyorum am napcam bilmiyorum

araştırdım ve göz yorgunlugu dendi.annemin bir gözlüü var dinlendirici imiş şimdi takdım daha uzun bakabiliyorum yazılara

sorum şu : nette bir gözlük almak istiyorum böle bişe olabilir mi :) doktoragitmeden bunu çözsem

Ayrıca 6 yaşımdan beri gözlük takmaya başladığım için sanırım genetik olarak benim gözler büyümeye meyilli.

Evet, ameliyat var fakat göz numarasının büyümesinin tamamen durması gerekiyor. Onu da anlamak için en az 2 yıl boyunca göz numarasının değişmemesi yani büyümemesi gerekiyor.
GTX 1080 ti' ye sahip olsam bende PC başından kalkmam asla :D

Yanlış bilgi: Gözlük veya kontakt lens takmanın ya da takmamanın gözlük kusurunun ilerlemesi üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.
Arkadaşlar sağ gözüm 1.25 sol gözüm 0.75 astigmat. Ben gözlüksüz en uzakları da yakınları da çok net bir şekilde görebiliyorum görmemde hiçbir problem yok. Göz muayenesinden sonra doktor bana gözlük yazdı. Gözlükçüye gittim ve PC başında uzun süre oturduğumu söyledim. Göz numarama göre bana UV ışınlarını engelleyen bir gözlük verdi. Gözlüğü takmam ile takmamam arasında hiçbir fark yok. Ancak PC başında gözlüksüz oturduğumda gözüm 3-4 saat sonra yorulmaya başlıyor. Gözlüğü taktığımda ise ne kadar oturursam oturayım sorun olmuyor. Gün içinde bazen 8 saati aşkın PC'de oturuyorum. Bu gözlüğü sadece bilgisayar başında kullanabilir miyim?

Şimdi sorum şu:

Bu gözlüğü sadece PC başında kullanırsam göz numaram yükselir mi? Veya herhangi bir sorun oluşturur mu?

Doktor sana gözlük verdiyse o gözlüğü "her zaman" takmak zorundasın. Takmazsan asıl göz numaran yükselir üstelik uzun saatler PC kullandığını da söylemişsin. Bu arada göz numaranı PC yükseltmez ama gözünü oldukça yorar. Gözlüğü sürekli tak derim yoksa hızla göz numaran yükselir.

Arkadaşlar bildiğiniz PC'yi göremiyorum yazıları bulanıyor. Goz sızlıyor.
Yazılar bulanıyor minik bir sızı oluyor.

Uyuyp kalkınca geçiyor ama biraz PC kullanınca yine baslıyor.

Kitap asla okuyamam odaklanınca bulanıyor yazılar.
Veni vidi göz hastenesine gittim hiçbir şeyin yok diyor ben göremiyorum am ne yapacağım bilmiyorum.

Araştırdım ve göz yorgunlugu dendi. Annemin bir gözlüü var dinlendirici imiş şimdi takdım daha uzun bakabiliyorum yazılara.

Sorum şu: Nette bir gözlük almak istiyorum böyle bir şey olabilir mi :) doktoragitmeden bunu çözsem.

Kör olmak istiyorsan annenin gözlüğünü takmaya devam edebilirsin.

Doktorsuz bu iş olmaz. Başkasının gözlüğünü takmakta gözünü bozar, numaran yükselir. Adam gibi bir doktora git, ihtiyacın varsa gözlük yazsınlar sana. Kendi gözlüğünü kullan.

Ayrıca 6 yaşımdan beri gözlük takmaya başladığım için sanırım genetik olarak benim gözler büyümeye meyilli.

Evet, ameliyat var fakat göz numarasının büyümesinin tamamen durması gerekiyor. Onu da anlamak için en az 2 yıl boyunca göz numarasının değişmemesi yani büyümemesi gerekiyor.

Ailende gözlük kullanımı varsa büyüme büyük oranda genetik ama senin yorumlarına bakılırsa gözünü sen bozmuşsun. Doktor bir gözlük verdiyse takman zorundasın, tak çıkar yapmak veya takmamak/kafana göre takmak gözü bozuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı