Gözlük sürekli takılmalı mı?

4rslan_mert

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Göz ölçümünde sağ -0.75 miyop, sol -0.50 miyop çıktı. Doktor bana gözlüğü sadece zorlandığım anlarda takmamı söyledi. Gözlükçüden gözlük alırken 0.25 astigmat olduğumu ve gözlüğü sürekli takmam gerektiğini söyledi sizce sürekli takmalı mıyım?

Hocam bende bugün gözlüğü aldım yarım saat - 1 saattir kullanıyorum bende de size yakın sol 1 miyop sağda 0.25 astigmat varmış, gözlüğü çıkarınca böyle 2-3 dk kötü görüyorum sonra değişiyor gibi ama zaten okulda falan devamlı takmayı düşünmüyorum bir de korku oluştu bende ya gözlüğe o kadar çok alışırsam gözlüksüz eskisi kadar iyi göremezsem diye inşallah olmaz.

Hocam bende bugün gözlüğü aldım yarım saat - 1 saattir kullanıyorum bende de size yakın sol 1 miyop sağda 0.25 astigmat varmış, gözlüğü çıkarınca böyle 2-3 dk kötü görüyorum sonra değişiyor gibi ama zaten okulda falan devamlı takmayı düşünmüyorum bir de korku oluştu bende ya gözlüğe o kadar çok alışırsam gözlüksüz eskisi kadar iyi göremezsem diye inşallah olmaz.

Hocam doktor benim miyop numaram düşük olduğu için sürekli takarsam numaramın büyüyeceğini söylemişti. Emin olmamakla birlikte sanırım sizin sürekli takmanız gerekiyor.

Geri
Yukarı