Hipermetrop Gözlüğü Sürekli Takılmalı Mı?

Mithril5

Kilopat
Gözlük numaram sağ +1,50 sol +1,50. konforlu olmadığı için gözlüğü sürekli kullanmıyorum. Bir dönem lens kullandım konforluydu ama çok özen istiyor. Son lens muayenemde de gözümün lense uygun olmadığı anlaşıldığından doktor lens kullanmamamı önerdi. Bilgisayar başındayken ve kitap okurken mecburen takmam gerekiyor çünkü bi süre sonra yazılar içe içe geçiyor gibi oluyor.
Sorum şu günlük hayatta gözlüğü tak- çıkar yapmam gerekiyor bir evraka, ya da odaklanmam gereken bir yazıya bakmam gerekirse gözlük ihtiyacım oluyor. Onun dışında uzakta çok problemim yok ama işin garip tarafı yakın olan gözlüğümle uzağı da net görmeye başladım. Doktor hipermetropun sadece yakın değil bazı durumlarda uzağı da görememe kusuru olduğunu söyledi. Tak çıkar yaptığım müddetçe göze bir zararı var mı numara büyümesi yaşar mıyım ?

Bende uzak gözlüğü var. Yakını da düzeltiyor. Uzak gözlüğü genelde çıkarılmaz ama çıkaranlar var. Kötü göründükleri için. Çıkarmamak en iyisi. Gözler aşırı yoruluyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı