GOG Galaxy nasıldır?

Reax

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Ne kadar Steam ağırlıklı olarak kullansam da Epic sağ olsun kuponları yüzünden orada da bir hayli oyunum var. Bunları birleştiren GOG Galaxy'yi duydum kullanan var mı nasıl işliyor? Optimizasyon bakımdan sistemi yoran bir Launcher mı ve tavsiye eder misiniz?
Ve en önemlisi Rockstar Launcher var mı Rockstar oyunlarını destekliyor mu GOG Galaxy.

Son düzenleme:
Hocam toplam ne kadar oyunun var onu görüyorsun tüm oyun servisleri var hesaplarını bağlayınca senkronize ediyor kendini sol kenarda rakamı görebilirsin. (1300 küsur gözüküyor bende örneğin her şey dahil)

Hocam toplam ne kadar oyunun var onu görüyorsun tüm oyun servisleri var hesaplarını bağlayınca senkronize ediyor kendini sol kenarda rakamı görebilirsin. (1300 küsur gözüküyor bende örneğin her şey dahil)

Hocam kullanımı iyi ve rahat mı sistem yoruyor mu Launcher.

Şimdi Epic'ten bir oyunu başlattığımda Epic Launcher'i açıyor değil mi mecbur.

Hocam kullanımı iyi ve rahat mı sistem yoruyor mu Launcher.

Şimdi Epic'ten bir oyunu başlattığımda Epic Launcher'i açıyor değil mi mecbur.

Tabii ki hocam şey gibi düşün FIFA oynayacaksın Steam'dan ama Origin inmesi lazım aynı şekilde sistem.

Masaüstünde oyunların kısayollarını tutmak gibi bir şey, tıkladığında gene Epic'den inen oyun Epic'den Steam dan inen Steam dan inecek tıkladığında gene o programlar çalışacak. Tek farkı hem kendi mağazası var ve bütün kütüphanen, steam veya epic de aldığın ekran görüntüleri, arkadaş listen vb oyunun olduğu platformlara bağlı şeyler tek yerde gözüküyor oyunları yüklemeden.

Örnek olarak şu fotoğrafa bakabilirsin. Sahip olduğum bütün oyunları gösteren güzel bir sistem. Hesapları bağlıyoruz. Tek yerden yönetiyorsun. Oyun karmaşıklığını önlüyor. Çok kolayca bu oyun var mı bende diyerek bakabiliyorsun.

Kategorize edebiliyorsun. Benim kütüphanem çok dağınık olduğu için favorilerim adı altında seçtiğim oyunlarımı tutuyorum. Performans konusun da sorun yaşamadım çok hızlı ve rahat bir program. Oynama süresi vb detayları tutabiliyor.

Tek olumsuzluk. Oyun başlatırken Epic, Steam vb Launcher'ı açıyor. Bunu da yapması zorunlu bir şey zaten.

1675422499409.png

Oyun içi görünümü de bu şekilde.
1675422895201.png

Profil sekmesi sanırım yok. Ama detaylar sayfası da şu şekilde,
1675423146010.png

Arkadaşlar sekmesi mevcut. Aktif olarak nasıl çalıştığını bilmiyorum. Daha önce kullanmadım.

Ne kadar Steam ağırlıklı olarak kullansam da Epic sağ olsun kuponları yüzünden orada da bir hayli oyunum var. Bunları birleştiren GOG Galaxy'yi duydum kullanan var mı nasıl işliyor?
Tüm sahip olduğun oyunları tek bir kütüphanede topluyor. Bunun dışında o oyunlarda kaç saat oynadığını ve arkadaşlarının istatistiklerini gösteriyor. Özellikle GOG Galaxy kullanan arkadaşların varsa mükemmel bir launcher kesinlikle. Tek bir kütüphanede topluyor dediğimde yanlış anlamış olabilirsin. Oyunlara artık GOG üzerinden sahip olma gibi bir durum yok. Oyunları launcher üzerinden hızlıca çalıştırabiliyorsun. Bunun dışında oyunu kapatınca oyuna sahip olduğun launcherın kapanmasını da sağlayabilirsin. Bu da Epic Games gibi sistem zorlayan launcherların sistemini yormasını engelliyor. Bunların dışında oyunlarını kategorize etme seçeneği de sunuyor.
Optimizasyon bakımdan sistemi yoran bir Launcher mı ve tavsiye eder misiniz?
Çok az sistem yoruyor. Yani Epic Games kadar da çok yormuyor. Neredeyse Steam gibi diyebilirim.
Ve en önemlisi Rockstar Launcher var mı Rockstar oyunlarını destekliyor mu GOG Galaxy?
Evet. Hatta PSN, Xbox, EA, Ubisoft, Battle.net, Amazon ve sayamadığım daha birçok sistemi de desteklemekte.

Tüm sahip olduğun oyunları tek bir kütüphanede topluyor. Bunun dışında o oyunlarda kaç saat oynadığını ve arkadaşlarının istatistiklerini gösteriyor. Özellikle GOG Galaxy kullanan arkadaşların varsa mükemmel bir Launcher kesinlikle. Tek bir kütüphanede topluyor dediğimde yanlış anlamış olabilirsin. Oyunlara artık GOG üzerinden sahip olma gibi bir durum yok. Oyunları Launcher üzerinden hızlıca çalıştırabiliyorsun. Bunun dışında oyunu kapatınca oyuna sahip olduğun Launcher'ın kapanmasını da sağlayabilirsin. Bu da Epic Games gibi sistem zorlayan Launcher'ların sistemini yormasını engelliyor. Bunların dışında oyunlarını kategorize etme seçeneği de sunuyor.

Çok az sistem yoruyor. Yani Epic Games kadar da çok yormuyor. Neredeyse Steam gibi diyebilirim.

Evet. Hatta PSN, Xbox, EA, Ubisoft, Battle.net, Amazon ve sayamadığım daha birçok sistemi de desteklemekte.

Ben EA ve Steam bağlayamadım hocam yardımcı olabilir misin? Mesela EA bağlantısı bende gözükmüyor, Steam bağlantısı da offline hatası veriyor.

Geri
Yukarı