Gold Bilgisayar 9 Taksit

Ben Vatan'dan 36 taksite MSI GE70 aldım. Olay şu şekilde Vatan şubesine gidiyorsun şu ürünü 36 ay taksitle alacağım diyorsun. Vatan çalışanları sana bir kısa numara veriyor tam hatırlamıyorum (2727 gibi) . O numaraya TC no'nı atıyorsun ve sana 1 dakika içinde Odeabank ne kadar bütçe verdiğini söylüyor. Sende bütçene göre ürünü alıyorsun ve mesela ben 4.000 TL'lik alışveriş yaptım, 5200 ödüyorum şuan. Üstüne bir miktar faiz koyarak ödüyorsun.
Kardeşim bende aynı bilgisayardan alacağım ama ne kredi kartim var ne de bana kefil olacak birisi direk kredi olarak veriyorlar mı ? Birde aylık ne kadar ödüyorsun taksiti ?

Kardeşim bende aynı bilgisayardan alacağım ama ne kredi kartim var ne de bana kefil olacak birisi direk kredi olarak veriyorlar mı ? Birde aylık ne kadar ödüyorsun taksiti ?

Bankana TC ile mesaj atıyorsun. Vatan'a git söylerler. Bakıyorlar TC numarandan geçmiş banka, durumuna ona göre sana bir miktar kredi veriyor. O kredi bütçesi kadar yapabiliyorsun. 36 taksit idi ama şimdi var mı o kampanya bilemem.

Bankana TC ile mesaj atıyorsun. Vatan'a git söylerler. Bakıyorlar TC numarandan geçmiş banka, durumuna ona göre sana bir miktar kredi veriyor. O kredi bütçesi kadar yapabiliyorsun. 36 taksit idi ama şimdi var mı o kampanya bilemem.
Gittim sordum devam ediyormuş ama kefil veya tapu felan istiyorlar mı onu sormadım.

Evet 6 ay boşunca odeabank'a postane aracılıyla 310-320 lira arası ödüyorum. Taksit yaptırıldığı için 40 lira civarı faiz ve odeabank'a 90 lira taksit için verdim.

Evet 6 ay boşunca odeabank'a postane aracılıyla 310-320 lira arası ödüyorum. Taksit yaptırıldığı için 40 lira civarı faiz ve odeabank'a 90 lira taksit için verdim.
Kardeşim kefil yada tapu vs. Soruyorlar mı? Birde 90 lirayi ürünü alırken mi verdin ? Son olarak diyelim 1000 lira kredi verdiler ne kadar faiz uygulanıyor?

Ben 18 yaşında olmadığım için krediyi babam halletti konuşurken ev adresini, ne iş yaptığını vb. şeyileri sordular sanırım.Faiz olarak 40.49 lira yazıyor ve 90 lirayı telefonu alırken ödüyoruz diye hatırlıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı