Google Analytics'in Sunduğu Tüm Özellikleri Web Sitede kullanmak

russianrapper

Hectopat
Daha fazla  
Web sitem için bir yönetici paneli geliştiriyorum ve bu yönetici panelinde web sitemle ilgili bütün bilgilere erişebilmek istiyorum. Google Analytics kullanarak web sitemle ilgili analizleri yönetici panelimde nasıl görüntüleyebilirim?

Örnek vermek gerekirse; web sitemi hangi tarihte kaç kişi ziyaret etmiş, hangi sayfalarıma bakmış, hangi sayfada ne kadar zaman geçirmiş, hangi ülkeden ve şehirden ziyaret edilmiş, hangi mecralardan ziyaretçi gelmiş (sosyal medyadan, başka bir internet sitesinden, Google'dan organik) gibi gibi...

Son düzenleyen: Moderatör:
Genelde Web sitenin ana HTML dosyadının içine, head kısmına, Google sana vereceği, bir script içeren kodu yapıştırısın. Takip / tracking kodu olarak geçer.

Bu sayede, siten her yüklendiğinde kod çalışır ve verileri toplayıp, Analytics konsolunda sana gösterir.

Google tarafından sağlanan bu iki makalelere bakabilirsin:

Son düzenleme:
Genelde Web sitenin ana HTML dosyadının içine, head kısmına, Google sana vereceği, bir script içeren kodu yapıştırısın. Takip / tracking kodu oşarak geçer.

Bu sayede, siten her yüklendiğinde kod çalışır ve verileri toplayıp, Analytics konsolunda sana gösterir.

Google tarafından sağlanan bu iki makalelere bakabilirsin:

Analytics konsolunda degil de kendi sitesinde gormek istiyor sonuclari eger yanlis anlamadiysam.

API ile yapabilir bunu, hatta google direkt iframe kodu da veriyor embed etmek istersen.

Analytics konsolunda degil de kendi sitesinde gormek istiyor sonuclari eger yanlis anlamadiysam.

API ile yapabilir bunu, hatta google direkt iframe kodu da veriyor embed etmek istersen.
Analytcs anlık ve ortalama verilerini, NodeMCU ile (ESP8266) LCD ekrana yazdıran bir prototip yapmıştım.

Bunun gibi bir şey web sitesine eklenebilir belki. :)
Direkt iframe desteği varsa kolay olur gibi. :)

Hocam araştırdım ama pek çözemedim. Biraz daha yardımcı olursan bi' kaynak ya da video önerebilirsen çok mutlu olurum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı