Google arama sonuçlarındaki saçma sapan siteler virüs mü?

E garip herkesin tarayıcısında bir sorun mu var yani :) Recep hocam aman. Bi ara sıfırdan yine Mac kuracağım bakalım o zamanda sorun olacak mı ki olacağanı düşünüyorum.
Sizin ilk sorguda anlayamadığım bir sürü karakter dizisi var. Sonraki sorgular ve diğer arkadaşın sorgusu normal.
Ben mobilde, Linux Mint'te, Windows 10'da Firefox, Chrome, Opera, Edge ile defalarca kontrol ettim. Hiç öyle absürd siteler çıkmıyor.

Merhaba, Google'da herhangi bir şeyi araştırırken ilk birkaç sonuçtan sonra aşağılarda saçma sapan siteler çıkıyor. Kaspersky ve Malwarebytes ile tarattım ikisi de bir şey bulamadı. AdBlock da kurdum ancak değişmiyor. Örnekte Technopat Sosyal'i arattım ancak çıkan sonuçlara bakın... Bu virüs müdür? Nasıl çözebilirim?

Bu şonuçlar gayet normal zararlıdan kaynaklanmıyor bende fark edip konu açmıştım:Technopat başlığını kulanan sahte siteler
E garip herkesin tarayıcısında bir sorun mu var yani :) Recep hocam aman. Bir ara sıfırdan yine Mac kuracağım bakalım o zamanda sorun olacak mı ki olacağanı düşünüyorum.

Çıkıyor biraz aşağı inerseniz. :)

Şimdi arama yapınca ikinci üçüncü sayfalara baktım. İlk sayfada absürd bir durum yok.
Gerçekten hiç ilgisi olmayan sitelerin açıklamalarında "Technopat Sosyal" ifadesi girilmiş.
Adamlar sitelerine dikkat çekmek için "Technopat Sosyal" ve benzer sitelerin adlarını kullanıyor.
Koca Google da bunu yemiş. 😄
Rezilsin Google!

Şimdi arama yapınca ikinci üçüncü sayfalara baktım. İlk sayfada absürd bir durum yok.
Gerçekten hiç ilgisi olmayan sitelerin açıklamalarında "Technopat Sosyal" ifadesi girilmiş.
Adamlar sitelerine dikkat çekmek için "Technopat Sosyal" ve benzer sitelerin adlarını kullanıyor.
Koca Google da bunu yemiş. 😄
Rezilsin Google!
Defalarca ilk sayfaya bakmışsın 😁

https://www.google.com/search?q=Google+arama+sonu%C3%A7lar%C4%B1ndaki+sa%C3%A7ma+sapan+siteler+vir%C3%BCs+m%C3%BC%3F+Technopat+Sosyal

Bende hiçbir alakasız yok.
1647718829979.png

Geri
Yukarı