Müstehcen ve saçma Google Arama Önerileri

Bende böyle sonuçlar çıkıyor. Google arama geçmişi etkinliğim kapalıdır.

Screenshot_4.png

Müstehcen sitelere girmeseniz bile, bazı siteler ya da zararlı reklamlar, arka planda farklı sitelere bağlanabiliyor. Bunları Norton, Kaspersky gibi antivirüsleri yükleyip, tarayıcı uzantılarını etkinleştirirseniz önleyebilirsiniz.

Ayrıca kaliteli bir reklam engelleyici uzantısının, bazı gizlilik süzgeçlerini açarakta önlem alabilirsiniz.
İlk olarak Opera kendi engelleyicisini devre dışı bırakın.

Screenshot.png

Son düzenleme:
Bende böyle sonuçlar çıkıyor. Google arama geçmişi etkinliğim kapalıdır.

Eki Görüntüle 440617
Hele şükür sonunda istediğim cevap. Teşekkürler, bir an tedirgin oldum. Bende de aynı sonuçlar çıkıyor. Sizin ayarlarınızın neredeyse hepsi benim ayarlarım için geçerli zaten :) Şu an tek sorun (konudan bağımsız) Opera'da arama yaparken oturumun açık olması ancak "Oturum aç" seçeneğinin hala gözükmesi. Tıkladığım zaman tekrar sayfayı yeniliyor ancak hala orada duruyor. Gmail'e vs. giriş yapabiliyorum işin ilginç yanı. Bunu nasıl düzelteceğimi bulamadım, her türlü keywordleri kullanarak aratsam da yine bulamadım.
Ublock Origin kullanıyorum, Nano Adblocker ile benzer şeyler. Tüm süzgeçleri Opera için işaretledim.
Killswitch ile ağa bağlanan uygulamaları düzenli kontrol ediyorum, şu ana kadar şüpheli bir şey görmedim :)
Bitdefender Total Security 2019 kullanıyor, BD, MB ve RKill kullanarak haftada 3-4 kez tarama yapıyorum.
HTTPS Everywhere uzantısını Opera için ekledim.
Dediğim gibi şu an tek sorun Opera'da oturum açık olduğu halde "Oturum aç" butonunun olması ve tıkladığım halde hiçbir şey gerçekleşmemesi.

Son düzenleme:
Allah rızası için önce konuyu okur musunuz? Başlığı görüp hemen yazı yazmayın. Sen google search e müstehcen içerikle ilgili bir keyword yazana kadar, hatta yazdığın zaman onla ilgili bir şey çıkmaz çünkü arama geçmişinle alakası yoktur.
Buradaki olay, çıkan keywordleri sen ne aratmışsındır, ne onla ilgili bir şeye tıklamışsındır ne de yönlendirilmişsindir ancak karşına böyle bir arama önerisi çıkmıştır. İkisi ayrı şeyler.
"Uygunsuz tahminleri bildirin." seçeneğini tek tek alfabedeki harfleri yazıp bildirsem de yine aynı öneriler çıkıyor. 2 soru sordum size. "Sizde de öyle mi?" "Niye böyle şeyler çıkıyor?" 2. soruyu sormamın sebebi eskiden bu tarz şeyler oturum kapalı olsa dahi çıkmıyordu. Şimdi çıkmasının sebebi Google'ın "Arama Önerileri"ni güncellemesi mi yoksa Adware-Çerez (yani benim tarayıcımla ilgili) bir şey mi ? Ki sanmıyorum çünkü sonuçlar temiz. Veya bu önceden vardı ben mi fark etmedim?

Resimde müstehcen bir öneri olmamasının sebebi önerinin müstehcen olması :) O yüzden koymadım.
Soruların cevabı
1- Evet bizdede öyle
2- Bizim milletimiz en çok bunları arattığı için
2.1- Eskiden çıkmamasının sebebi o zamanlar Google'da bu özellik yoktu.

Şu an tek sorun bu:
(Farklı bir konu açmak istemiyorum çünkü konu içeriği farklı olsa bile benzer ve konu kasmak gibi bir şey olduğunu düşünüyorum, en azından benim için etik gelmiyor. Eğer bu yasaksa yetkililer beni uyarırsa bir daha yapmam.)
Şu an tek sorun Opera'da oturum açık olduğu halde "Oturum aç" butonunun olması ve tıkladığım halde hiçbir şey gerçekleşmemesi.

Google hesabından el yordamı ile çıkış yapın. Ya da çok fazla hesaba giriş yapmadıysanız tüm çerezleri temizleyin.

Öyle deneyin. Ama çözüm olmazsa tüm çerezleri temizleyin. Çünkü bu sorun büyük ihtimalle çerezlerden kaynaklanıyor.

Öyle deneyin. Ama çözüm olmazsa tüm çerezleri temizleyin. Çünkü bu sorun büyük ihtimalle çerezlerden kaynaklanıyor.
Şu an Bitdefender ile tarama yapıyorum. Bitince dediklerinizi yapıp size geri dönüş sağlayacağım. (Google ile ilgili çerezleri sildim bir işe yaramadı.)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı