''Google bazı şifrelerinizi internette buldu'' uyarısı

1 sitede data ihlali olmuş hangi site olduğunu görebiliyor musunuz orada.
Haveibeenpwned'da sadece hesap veya tel no bilgilerinizi girdiğiniz bir sitede vb. İhlal olmuş mu onu görebiliyorsunuz ve nasıl adım izlemeniz gerektiği yazıyor.Hangi sitenin datasının yayıldığı çıkmıyor yani.

Haveibeenpwned'da sadece hesap veya tel no bilgilerinizi girdiğiniz bir sitede vb. ihlal olmuş mu onu görebiliyorsunuz ve nasıl adım izlemeniz gerektiği yazıyor. Hangi sitenin datasının yayıldığı çıkmıyor yani.

Çıkıyor hocam başka bir kullanıcıda Facebook ve başka bir kimlik doğrulayıcı uygulamasından sızdırıldığını gösteren bir veri görmüştüm resmini bulursam editleyeyim.

Edit:
1647081785018.png

Son düzenleme:
Konu hort:

Önemli bişey değil...
Bu uyarıyı aldıysanız muhtemelen kayıtlı şifreleriniz arasında fazla basit şifreleriniz var gibi gözüküyor. Bu kaydolduğunuz forumlardan kişisel hesaplarınıza kadar her şeyi kapsıyor. Şifreleriniz arasında
örnek: ABCabc123!
gibi basit bir şifre varsa ve şifreniz tesadüfen bir konu içerisinde geçtiyse
yine örnek: x sitesinde gta 5 iso indireceksiniz ve sitede rar şifresi: ABCabc123! olarak yazılmış. Ne oldu? X sitesindeki parolayla sizin parolanız eşleşmiş oluyor çünkü birebir aynısı. Neyse işte Google’da bunu ihlal olarak algılayıp ‘bazı şifreleriniz internette bulundu’ uyarısıyla sizi bilgilendiriyor.
Google’dan bu tarz sizi endişelendirecek bildirimler almak istemiyorsanız kayıt olduğunuz basit forum sitelerinde bile ardışık olmayan şifreler kullanın.

Konu hort:

Önemli bişey değil...
Bu uyarıyı aldıysanız muhtemelen kayıtlı şifreleriniz arasında fazla basit şifreleriniz var gibi gözüküyor. Bu kaydolduğunuz forumlardan kişisel hesaplarınıza kadar her şeyi kapsıyor. Şifreleriniz arasında
örnek: ABCabc123!
gibi basit bir şifre varsa ve şifreniz tesadüfen bir konu içerisinde geçtiyse
yine örnek: x sitesinde gta 5 iso indireceksiniz ve sitede rar şifresi: ABCabc123! olarak yazılmış. Ne oldu? X sitesindeki parolayla sizin parolanız eşleşmiş oluyor çünkü birebir aynısı. Neyse işte Google’da bunu ihlal olarak algılayıp ‘bazı şifreleriniz internette bulundu’ uyarısıyla sizi bilgilendiriyor.
Google’dan bu tarz sizi endişelendirecek bildirimler almak istemiyorsanız kayıt olduğunuz basit forum sitelerinde bile ardışık olmayan şifreler kullanın.
Lütfen insanlara yanlış bilgi vermeyin. Bu zaten orada yazıyor. "Şu şifre eşleşti" şeklinde uyarı veriyor ancak pwned olduğunda başka uyarı veriyor. Bugün kötü bir şekilde bunu anladım.

Lütfen insanlara yanlış bilgi vermeyin. Bu zaten orada yazıyor. "Şu şifre eşleşti" şeklinde uyarı veriyor ancak pwned olduğunda başka uyarı veriyor. Bugün kötü bir şekilde bunu anladım.
nerde yazıyor? uyarıyı bu hafta bende aldım söyler misin nerde yazıyor?
ben yanlış bilgi falan vermiyorum, insanları gereksiz tedirgin ediyorsun.

Geri
Yukarı