Google Chrome kullanılmamalı

Ali998

Centipat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Google Chrome kullanmayın, çok güzel alternatifleri varken neden Google Chrome kullanıyorsunuz?
Brave mesela, Google Chrome'dan hiçbir eksiği yok hatta fazlası var. Çok yavaş, spyware ve güvenlik açığı dolu olan bir tarayıcıyı kullanmayın. Lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chromium tabanına ait bir kısımda meydana gelen her açık, diğer Chrome türevlerini de etkiler.

CVE sayısından programın güvenilirliğiyle alakalı bir sonuç çıkarılamaz bu arada. Video bu bakımdan biraz yanlış yönlendirici olmuş. İkinci dakikada gösterdiği average score değeri Firefox'da da bu civarda.

1615902917147.png

1615903093385.png

Opera kullanan birinin söylemesi ironik geldi biraz. Opera'da verilerini Facebook ve Google ile paylaşıyor.
Bunun geleceğini tahmin etmiştim. Biraz doğru biraz yanlış, genel olarak firefox kullanıyorum ama gün içersisinde opera çünkü malum online okul ve whatsapp firefox da sorun çıkardı. Hocanın ne zaman (ek) ders yapacağı belli olmuyor açıkçası. Librewolf'a falan geçicem bu geçici. Hatta iyi hatırlattın geçiyorum şimdi.
Chromium tabanına ait bir kısımda meydana gelen her açık, diğer Chrome türevlerini de etkiler.

CVE sayısından programın güvenilirliğiyle alakalı bir sonuç çıkarılamaz bu arada. Video bu bakımdan biraz yanlış yönlendirici olmuş. İkinci dakikada gösterdiği average score değeri Firefox'da da bu civarda.

Eki Görüntüle 925228

Eki Görüntüle 925231
Doğrudur hocam, ben karşıma çıkan ilk videoyu attım hala kullanan var mı diye. Onu izleyince aklıma geldi.
Bug olmayan yazılım yoktur, bug keşfi yapıl(a)mamış yazılım vardır. Brave'in de bir açığı çıkmıştı geçenlerde.
Brave sistem kaynaklarının içinden geçiyor hocam. Firefox'u tercih ederdim ben.

Kesinlikle. Hiçbir sistem kusursuz değildir.
Bende Brave sistem kaynaklarının içinden geçmedi ama farklı sorunlar çıkarttı.
Olay şu, Firefox, Brave gibi alternatifler varken Google Chrome kullanılmaz bence, konu amacı bu zaten. Bilgisayar sektöründe azınlık olmak iyidir(donanım için değil), hem de o azınlık bilgili ise tadından yenmez.

Son düzenleme:
Hocam Vivaldi yüklü, Ekstra olarak Brave'ye de merak sardım. Siz hangisini öneriyorsunuz ikisinden? Ayrıca, ikisini de Google gibi yapma şansımız yok mu? Vivaldi kullanıyorum fakat Pencere animasyonlarını hiç beğenmedim. @Ali998

Bunun geleceğini tahmin etmiştim. Biraz doğru biraz yanlış, genel olarak Firefox kullanıyorum ama gün içersisinde Opera çünkü malum Online okul ve WhatsApp Firefox da sorun çıkardı. Hocanın ne zaman (ek) ders yapacağı belli olmuyor açıkçası. Librewolf'a falan geçeceğim bu geçici. Hatta iyi hatırlattın geçiyorum şimdi.

Hocam Google Chrome sorun çıkarmıyor işte. Bu yüzden Google Chrome kullanıyorum ben. Girdiğim sitelerde uyumluluk sorunu olmadan hızlı performans alıyorum.

Hocam Google Chrome sorun çıkarmıyor işte. Bu yüzden Google Chrome kullanıyorum ben. Girdiğim sitelerde uyumluluk sorunu olmadan hızlı performans alıyorum.
1. Seçenek: Spyware dolu, genel olarak yavaş, güvenlik açıklı, Ram canavarı ama "Uyumlu" bir tarayıcı
2. Seçenek: Spyware olmayan, free ve open-source ve aynı şekilde "Uyumlu" bir tarayıcı.
Seçim sizin. 2. seçeneği deneyerek bulmak lazım.(Şuan Chromium-based bir tarayıcı kullanıyorum Google Chrome değil) Ayrıca farklı browser kullanarak diğerlerinden daha hawli olabilirsin 😎(!).
Hocam Vivaldi yüklü, Ekstra olarak Brave'ye de merak sardım. Siz hangisini öneriyorsunuz ikisinden? Ayrıca, ikisini de Google gibi yapma şansımız yok mu? Vivaldi kullanıyorum fakat Pencere animasyonlarını hiç beğenmedim. @Ali998
Tamamen sizin tercihiniz hocam. Int-... Inter- Internet Explorer'ı bile kulla-... kullana- yok hayır onu kullanamazsınız ağızdan bile çıkmıyor.

Son düzenleme:
1. Seçenek: Spyware dolu, genel olarak yavaş, güvenlik açıklı, RAM canavarı ama "Uyumlu" bir tarayıcı
2. Seçenek: Spyware olmayan, Free ve open-Source ve aynı şekilde "Uyumlu" bir tarayıcı.
Seçim sizin. 2. seçeneği deneyerek bulmak lazım.(şu an Chromium-based bir tarayıcı kullanıyorum Google Chrome değil) Ayrıca farklı browser kullanarak diğerlerinden daha hawli olabilirsin 😎(!).

Gizlilik takıntısı olan biri değilim ve internet ortamında mahremiyet diye bir şey olamaz. Ben çok takılmıyorum bu konulara. Gidipte adı çıkmış kötü olan uygulamaları da kullanmıyorum. Google servislerinden yararlanan biri olarak saçma geliyor bana. Siz nasıl rahat ediyorsanız öyle yapın.

Geri
Yukarı