Google Chrome mu, Microsoft Edge mi?

Chrome diyenler neyinden memnun?

Sisteminiz yeterliyse Chrome kullanın. Bir şey yapmıyoruz.

Sadece hız olarak bakacaksak doğru cevabı verin.

Ayrıca tarayıcıda Chrome eklentilerini kullanmam da önemli. Bu eklentileri başka hangi tarayıcıda kullanırım.

Ayrıca tarayıcıda Chrome eklentilerini kullanmam da önemli. Bu eklentileri başka hangi tarayıcıda kullanırım.
1645722162161.png

Her türlü Edge.
Ayarlar kısmından adres çubuğu diye aratın istediğiniz motoru seçin.

Birazcık privacy policy okusanız ne Edge ne Chrome ikisine de sırt çevirirdiniz hatta Firefox'a bile. Opera'ya bile.

Siz internette gezinirken daima arkanızda biri varmış ve tüm yaptıklarınızı izleyip kaydediyormuş gibi hissetmek sizin için sorun olmuyorsa devam edin. Sırf 2 seçenek önüme sunulsa Chrome değil Edge seçerdim tabi. Ama Brave gibi açık kaynak kodlu ve son derece gizlilik ve güvenlik konularını önemseyen başka tarayıcı yok şuan piyasada. Bütün tarayıcılar reklamla, trackerla onunla bununla verilerini toplayıp satıp para kazanma peşinde..

Hadi gimp kullanmayıp photoshop kullandınız,

Libre office gibi açık kaynak kodlu ofis kullanmayıp Microsoft office'e koştunuz,

Windows'a koştunuz Linux kullanmadınız tamam eyvallah da bari kullandığınız tarayıcıyı kapalı kapılar ardında kapalı kaynak kodlarında bilmediğimiz işler çevirenler arasından seçmeyin. Brave, Firefox, pale moon, librewolf, Duckduckgo bunlardan birini öneririm. En çok brave ve Duckduckgo öneririm.

Konu sahibinin sistemi o kadar kötü değil. Ungoogled Chromium önermişssiniz, kısıtlı özellikleri var ve servisler kapalı. Edge daha iyi olacaktır sisteminiz için.

Edge ilk çıktığında çok kötüydü. Microsoft Edge'yi bayağı geliştirdi. Şu an hızlı durumda. Ben kendimi Google'a alıştırdım için onun dışında bir tarayıcı kullanamıyorum 😃.
Sorunun cevabı Edge.
Google tarayıcı değil bu arada, Arama Motoru ve Teknoloji şirketi.

Yeni konular

Geri
Yukarı