Google Chrome "out of memory" hatası nasıl giderilir?

Chrome mağazasından Chromium tabanlı tarayıcıların çoğuna Chrome eklentileri yüklenebiliyor.
Şu an kontrol ettim bir daha Brave'e de ekledim deneyeceğim hepsini.
Firefox dene. Olmazsa arkadaşın dediği gibi 2'ye veya 4'e bölerek yapmayı dene.
Hocam eklenti kullanıyorum ve yorumların hepsini açana kadar durmuyor maalesef.

Şu an kontrol ettim bir daha Brave'e de ekledim deneyeceğim hepsini.

Hocam eklenti kullanıyorum ve yorumların hepsini açana kadar durmuyor maalesef.

Hocam Edge bu tip konularda biraz daha iyi ve Chrome mağazasından eklenti kurmaya izin veriyor bence Edge de de deneyebilirsiniz.

O zaman yapacak tek şey kasaya RAM takviyesi yapmak. Başka çözümü yok maalesef. 🙁
Hocam en yüksek RAM takılı cihaza. 2 slot var zaten 😅.

Hocam Edge bu tip konularda biraz daha iyi ve Chrome mağazasından eklenti kurmaya izin veriyor bence Edge de de deneyebilirsiniz.
Aklıma koydum, şimdi brave ile deniyorum sonra edge en son fox ile deneyeceğim.

Arkadaşlar Edge, Fox, Brave ve Chrome üzerinden denedim hepsinde tüm yorumları açıyor ancak iş sayfayı PDF olarak kaydetmeye gelince çöküyor. Sizce bunun sebebi ne olabilir? Tarayıcı ayarlarında bu soruna çözüm olacak bir ayar yok mudur?

PDF olarak indirme yaparken, site ya da tarayıcı bellek sızıntısı yaşıyordur. PDF olarak indirmek için başka bir uygulama, uzantı vb. deneyin. Eklenti kullanıyorum demiştin. Bunun yerine tarayıcının yazdırma işlemini kullanabilirsin.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Ya da başka bir yöntemle alacağınız bilgiyi alın. Facebook'un zaten genel olarak sorunlu bir sitesi var. Ayrıca üst üste gelen etkileşimli panellerde, harici işlemlerin sorun çıkarma ihtimali daha yüksek.

Bellek miktarın ne olursa olsun bu sorunu yaşayacaksın. Yani bunu bir çıkmaz gibi düşün. Siteler anormal durumlarda, sızıntılara yol açıp sınırsız kaynak tüketebilirler.

PDF olarak indirme yaparken, site ya da tarayıcı bellek sızıntısı yaşıyordur. PDF olarak indirmek için başka bir uygulama, uzantı vb. deneyin. Eklenti kullanıyorum demiştin. Bunun yerine tarayıcının yazdırma işlemini kullanabilirsin.

Eki Görüntüle 1530788

Eki Görüntüle 1530787

Ya da başka bir yöntemle alacağınız bilgiyi alın. Facebook'un zaten genel olarak sorunlu bir sitesi var. Ayrıca üst üste gelen etkileşimli panellerde, harici işlemlerin sorun çıkarma ihtimali daha yüksek.

Bellek miktarın ne olursa olsun bu sorunu yaşayacaksın. Yani bunu bir çıkmaz gibi düşün. Siteler anormal durumlarda, sızıntılara yol açıp sınırsız kaynak tüketebilirler.
Hocam zaten sadece yorumları açmakla uğraşmamak için eklenti kullanıyorum; bir nevi benim yerime tüm yorumları açıyor ve genişletiyor. Bunun dışında PDF haline getirmek için tarayıcının kendi yazdırma işlemini kullanmayı denedim ilk başta yine sayfa çöktü. Sonra Foxit PDF Creator denedim eklenti olarak o da ilk başta sayfayı PDF yaptı ama yorumlar gözükmüyordu. Bende tüm sayfayı yazdırması için ayarlardan "tüm sayfayı al" ayarını aktif ettim, önce uyarı verdi bu isteğiniz oldukça fazla işlemci ve hard disk yeri kullanır diye kabul ettim ama yine olmadı hata verdi eklenti. Özetle eklenti ile de denedim eklentisiz de hata alıyorum.

Gerçekten bu bir çıkmaz mı ya çözümü yok mu bunun benim için oldukça önemliydi...

Yeni konular

Geri
Yukarı