Çözüldü Google Chrome ve Brave'de "Out of Memory" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bestty

Kilopat
Yer
Tardis
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen haftadan beri Chrome'da gezinirken aniden "Out of Memory" hatası alıyordum. Tarayıcı kaynaklı olduğunu düşünüp Brave'ye geçmeme rağmen hatam devam ediyor. Biraz araştırma yapınca RAM'in yetersiz olduğu durumlarda da hata alındığı söyleniyor. Sistemimde harici ekran kartı da bulunduğu için paylaşılan RAM miktarı fazla olabilir mi? Nasıl çözebilirim?

Lenovo Z50-70;
i7-4510U, 8 GB 1600 MHz RAM, NVIDIA 840M 4 GB (paylaşılan GPU belleği 4 GB), dahili ekran kartı (paylaşılan GPU belleği 2 GB), Samsung 850 EVO SSD.

Çözüm
Tarayıcının günlük kullanımında açık sekmeler ve diğer uygulamalar açıkken, görev yöneticisinin bellek sıralamasına göre ekran görüntüsünü atın.

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Chrome tarayıcısı açıkken SHIFT+ESC ile tarayıcı görev yöneticisini açın. Oranın da tamamının ekran görüntüsünü atın.

Screenshot_6.png

Ayrıca Chrome'u kullanın. Brave kaynak tüketimi yüksek bir tarayıcı. Son zamanlarda performans tarafında da bayağı sorunları var.

Windows Defender'da belleği sömüren bir yazılım. Onun yerine de ücrelti olarak Norton 360, ücretsiz olarak Bitdefender free kurabilirsiniz. Bellek tüketimleri 30.000-50.000 K arası değişiyor. Defender'in tarama yapmayan hali 150.000-200.000 K arası değişiyor.
Bende 4 GB RAM varken nedense ne açarsam açayım, donar kasar falan ama her türlü out of Memory hatası veya kendiliğinden uygulamaların kapanması yaşanmazdı. Şimdi 12 GB RAM var ama nedense bu hatalar yaşanıyor. Acaba RAM 8 GB'ye 4 GB diye midir, CL'leri mi uyuşmuyor bilmiyorum? Problemini çözdü mü sanal disk? Çözdüyse kapatabilirsin konuyu, öylesine hortlattım 2022'de yazılmış.

Bende 4 GB RAM varken nedense ne açarsam açayım, donar kasar falan ama her türlü out of Memory hatası veya kendiliğinden uygulamaların kapanması yaşanmazdı. Şimdi 12 GB RAM var ama nedense bu hatalar yaşanıyor. Acaba RAM 8 GB'ye 4 GB diye midir, CL'leri mi uyuşmuyor bilmiyorum? Problemini çözdü mü sanal disk? Çözdüyse kapatabilirsin konuyu, öylesine hortlattım 2022'de yazılmış.

Microsoft Edge'e geçtim. Arkadaşın diğer çözüm önerilerini de uyguladıktan sonra artık böyle bir hatayla karşılaşmadım.

Merhaba, benim 32 GB belleğim var ama YouTube'da 20 25 sekme açtıktan sonra bile Chrome kasmaya başlıyor sebebini bulamadım :/ ekran kartım işlemcim de gayet iyi. Yardımcı olur musunuz?

Merhaba, benim 32 GB belleğim var ama YouTube'da 20 25 sekme açtıktan sonra bile Chrome kasmaya başlıyor sebebini bulamadım :/ ekran kartım işlemcim de gayet iyi. Yardımcı olur musunuz?

Son dönemde Chrome'da YouTube kasma sorunundan bayağı kişi şikayetçi oluyor. Tarayıcı değiştirmeyi deneyin, belki düzelir. Onun haricinde H264ify eklentisi gerçekten çok yararlı, tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı