Google Chrome Virüs Uyarısı

Kupakralı

Hectopat
Yer
İstanbul - Trabzon
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
1 saat öncesinde bilgisayarımda (Windows 10) başlayan bir problem ETS 2 oynarken Steam'a girdim. Bir baktim ki arayüzün mağaza sayfasında beni bir siteye yönlendirmeye çalışıyor. Akabinde telefondan (Android) herhangi bir siteye girmeye çalışıyorum yine aynı şey çıkıyor. Fansocial bilmem ne diye devam eden bir şey. Sonra virüs bulaştı pop-upları takip ediyor bunları. Java scripti kapatınca sorun çözülüyor ama haber okuyacağım mesela bu sefer sayfada kaydırma yapamıyorum. İlginç olan şey 3 arkadaş sadece aynı modemi kullanıyoruz telefonlarında bilgisayarlarında Google hesapları birbirinden farklı hepimizde aynı şey çıkıyor. Bilgisayarlar ve telefonlar arası herhangi bir veri alışverişi yapılmadı. Bu nasıl bir sorun yardım eder misiniz?

Modem üzerinden dağılmakta. Öncelikle Bilgisayarlarınıza aktif koruma sağlayan Norton Internet Security, BitDefender Internet Security ve Kaspersky Internet Security gibi güvenlik duvarları da olan güçlü güvenlik yazılımlarını kurun. Tam tarama yapıp bilgisayarda var olan zararlıları silin. Ardından modem arayüzüne girip tüm ayarları fabirka ayarlarına alın. Hatta modeminizin firmware güncellemesi varsa gerçekleştirin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı