Google Chrome yavaş çalışıyor

ModernHarmony18

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel(R) Core(TM) i7-10750H
GTX 1650 SUPER 4GB
16,0 GB
Meslek
Teknisyen
Merhaba. Son 1 haftadır Google Chrome ile YouTube, Sahibinden, Letgo gibi uygulamalarda aşırı bir yavaşlık donma takılma gibi sorunlar yaşıyorum. Bundan önce böyle bir sorunum yoktu. Özellikle 2 veya 3 sekme açınca sekmeler arası hızlı geçişler yaparsam sayfalar tepkisiz kalıp 5-10 sn donuyor. İnternet erişimimde bir problem yok sadece bilgisayarda bu sorunu yaşıyorum. Sistemimde de yetersizlik yok. i7 10.nesil GTX 1650 ekran kartı 16 GB RAM Google ne kadar çok RAM tüketse de RAM kullanımı 3 GB'yi geçmiyor görev yöneticisinde, nasıl bir çözüm yolu izleyebilirim? Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Hem Google Chrome hem YouTube hem de NVIDIA sürücüler kombo yapıp şu sıralar sinir bozmaya başladılar.

Ayarlardan varsayılanlara dönme, performans adı altında bellek tasarrufunu açmak, sistem adı altında Chrome arkaplan çalışmasını kapatma ve yine aynı yerde donanım hızlandırmayı aç/kapa işe yaramıyor mu?

Edge denedim durum aynı silmeyi daha denemedim

Hiçbir bilgim yok Google ayarlarından mı bakılıyor?
Evet.

Hem Google Chrome hem YouTube hem de NVIDIA sürücüler kombo yapıp şu sıralar sinir bozmaya başladılar.

Ayarlardan varsayılanlara dönme, performans adı altında bellek tasarrufunu açmak, sistem adı altında Chrome arkaplan çalışmasını kapatma ve yine aynı yerde donanım hızlandırmayı aç/kapa işe yaramıyor mu?
Bunları da denemeyi unutmayın ha.

Ayarlardan varsayılanlara dönme, performans adı altında bellek tasarrufunu açmak, sistem adı altında Chrome arka plan çalışmasını kapatma ve yine aynı yerde donanım hızlandırmayı aç/kapa işe yaramıyor mu?

Ayarlardan her şeyi sıfırladım biraz daha iyi oldu ilk yüklenme yavaş ancak sonrası akıcı gidiyor ama hala eskisi gibi hızlı değil fakat çok daha iyi teşekkür ederim. Ram kullanımı 1.5-1.7 gb lara kadar indi şuan görev yöneticisinde

Ayarlardan her şeyi sıfırladım biraz daha iyi oldu ilk yüklenme yavaş ancak sonrası akıcı gidiyor ama hala eskisi gibi hızlı değil fakat çok daha iyi teşekkür ederim. Ram kullanımı 1.5-1.7 gb lara kadar indi şuan görev yöneticisinde

Arkaplanı da durdurun daha da rahatlama olur. Ayarlarda sistem başlığı altında arkaplanda çalışmaya devam etsin yazan yeri kapatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı