Google Chrome'u bırakıp Microsoft Edge Chromium'a geçen var mı?

Tek eksiği sağ tık çevirinin Chrome kadar kullanışlı olmaması yoksa çoktan buna geçmiştim.
Onu bilemeyeceğim. Ekşi Sözlük'te de şikayetçi olanlar var. Lakin onun dışında Chrome'u ezip geçer.
Benim gözümde Chrome'un Internet Explorer 6'dan bir farkı yok. Yani artık benim gözümde Chrome çöp bir yaratıktan başka bir şey değil. Keşke bir de Kaspersky Protection eklentisi Edge ile uyumlu olsa 😢
Ama az kaldı. Lanet Chrome, artık tekelinden kurtuluyoruz...

Lakin son 2 yıldır saçmalamaktan öteye gidemedi maalesef.
Ben Chrome'da herhangi bir sorun yaşamamıştım. Hatta bayağı geliştirdiler, yeni özellikler, vs. eklediler. Chromium sayesinde Edge'de de bunların çoğundan yararlanabiliyoruz.
Eski Edge'i de denemiştim lakin bazı siteleri düzgün göstermiyordu ve çok da hızlı değildi.
Bu konuda 100% katılıyorum. Eski Edge çok kötüydü. Ben sırf eski Edge'i kullanmamak için Chromium Edge'i Canary versiyonundan kullanmaya başlamıştım.
Peki bu Edge güvenlik konusunda nasıldır? Yani kredi kartı tarzında şeyleri güvenle kullanabilir miyiz?
Güvenlik konusunda Chrome ile hemen hemen aynı sayılır. Yani oldukça güvenli.

Merhaba arkadaşlar. 2012 yılından beri Google Chrome kullanıyordum. Bu süreçte birçok tarayıcı denedim (Firefox, Opera gibi) fakat hangi tarayıcıyı denersem deneyeyim bir noktada Chrome'a dönüyordum.
Microsoft Edge Chromium ilk olarak Beta şeklinde çıktı. Birkaç ay kullandım, sonra ise tekrar Chrome'a dönesim geldi. Lakin sonra tekrar Edge Chromium Beta'yı kullanmaya başladım. Derken Microsoft Edge Chromium final sürümü çıktı, hemen yükledim ve kullanmaya başladım. Birkaç hafta sonra bir baktım ki diğer bütün tarayıcılar hayatımdan çıkmış.
Aranızda Chrome'u bırakıp Edge Chromium'a geçen var mı?
Ayrıca eğer Edge Chromium'u denememiş olanlar varsa bence denesinler. Ben denedim, bir daha Chrome kullanmam öyle söyleyeyim.
Yandex Browser dışındaki hiçbir tarayıcı, benim için tarayıcı değildir.

Edge biraz görüntü olarak Chrome'dan daha kötü gibi geldi bana. Bir video denemesi yaptım da Chrome daha iyi gösteriyor. Ama bir süre kullanıp öyle değerlendirsem daha doğru olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı