Microsoft Edge'den Google Chrome'un dinozoruna rakip - Edge Surf

Sizce Edge Surf rakibi olan dinozoru tahtından edebilir mi?

• Oy verenlerin toplamı
    43

unnamedington

Megapat
Makaleler
27
İki gün önce Microsoft Edge (Chromium) internet tarayıcısına gelen güncelleme ile internet bağlantınız olmadığı takdirde aynı Google Chrome'da da bulunan dinozor oyununa benzer bir oyun getirildi. İsmi Edge Surf (Sörf) olarak belirlenmiş durumda. İsterseniz internet bağlantınızı birkaç dakikalığına durdurup dinozorun rakibini deneyebilirsiniz.

Microsoft_Edge_Internet_Kesintisi.png

Oyuna başla seçeneği ile sizi kendi oyun sayfasına yönlendiriyor ve karakter seçimi yaparak oyuna başlamanızı istiyor.
Edge_Surf.png

Karakter seçiminden sonra güzel olarak hazırlanmış bir haritada karakterinizle beraber hiçbir yere çarpmadan oyunu kazanmaya çalışıyorsunuz. Eğer size verilen üç canı da bitirseniz oyun sona eriyor.
Edge_Harita.png

Siz ilerlerken arkanızda çarpan bot oyunculara ve kaplumbağalara da rastlayabilirsiniz.
Bot.png

Sadece sörf yapanlarla sınırlı olmayıp jet ski kullanan bir bot da bulunuyor.
Jet_ski.png

Daha da fazla detay bulunabiliyor. Örneğin oyunun başında bir hızlandırıcı bonusu bulunurken, oyunda ilerlerken hızlandırıcı standı da bulunuyor.
Hızlandırıcı.png

Örneğin ilerlerken bir katil köpek balığı veya ahtapot ile de karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olun!
Canavar.png

Eğer onlardan kaçmaya çalışırsanız arkadan gelerek sizi yakalamaya çalışacaklardır. Çoğunlukla yakalıyorlar. Onu da söyleyeyim.
Canavar_pesinizde.png

Şu ana kadar bunları görebildim. Benim de göremediğim yerleri paylaşabilirsiniz. Bana kalacak olursa Microsoft Edge artık kendini tarayıcılar listesinde iyi bir konuma yükseltebilir. Bakalaım Google Chrome'un grafiksiz ve kalitesiz dinozor oyunu, Edge Surf karşısında fazla dayanabilecek mi? Şimdiden iyi oyunlar.

Direkt olarak oyuna ulaşmak için: edge://surf/
Microsoft Edge indirmek için: Yeni Microsoft Edge Tarayıcısını İndirin | Microsoft

Son düzenleme:
Güzel bir adım fakat kullanıcı bazında hiçbir kullanıcının bunun oyunu daha güzel diye tercih edeceğini sanmıyorum. Performans konusunda kendini ileri noktalara taşıdı Edge özellikle Chromium desteğinin gelmesiyle beraber. Kullanıcılar için kritik önem taşıyan gördüğüm kadarıyla belli başlı özellikler var. Kullanım arayüzü, bellek ve işlemci kullanımı, sayfaları yükleme hızı ve VPN. Oyunun fark oluşturacağını düşünmüyorum.

Microsoft Edge cidden çok iyi olmuş kullandığı Bellek miktarı Chrome ile karşılaştırılınca kesinlikle daha iyi ve Chromium tabanlı olduğu için uzantılar konusunda da sıkıntı çekmiyorsunuz. Ben senelerdir Chrome kullandığım için tüm şifrelerimi Chrome kaydetmişti ve oradaki şifrelerimi Edge tarayıcısına aktarabilmem çok iyi bir özellik. Bir daha da Chrome kullanmam.(Bu mesajı Chrome üzerinden yazdığımı fark ettim ama mobilde kullanılır Chrome.)

Tarayıcı üzerinden oynanan bir kayak oyunu vardı. Belki DOS oyunu da olabilir. Tam hatırlamıyorum. O oyunda kayak yapan rakipler filan saldırıyordu. Çocukken o oyunu asla kazanamazdım.

Oyunu buldum. Saldıranlar Yeti galiba.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Chrome dinazorunu oynayacak kadar İnternet kesintisi yaşamadım. Genelde elektrik kesintisi yüzünden gidiyordu. Ama dinazora göre güzel bir oyun olmuş.

Onun dışında Chrome'dan baya pazar payı alacağını düşünüyorum. Umarım Google reklam politikası ve Chrome geliştirmeye çalışır. Zaten rekabete itecek gibi duruyor. Şu aralar Chromium gelen çoğu özellik Microsoft tarafından sağlanıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı