Google Play'den indirilen Activity Launcher virüslü mü?

Webtekno sitesinde "google play'e çok fazla uygulama geldiği için moderatörler bazı virüslü uygulamalar girebiliyor." Diye birşey okumuştum da o yüzden sordum istedim.
Hocam benim düşüncem şöyle: İlk önce zararsız program onaydan geçiyor daha sonra o zararsız programı güncelleyip zararlı yapıyorlar.
Hocam benim hatırladığım Play Protect diye bir özellik vardı. O tarıyor olması gerek indirdiğin aplikasyonları arkaplanda. O özellik işe yaramıyorsa, vay halimize :D

Play Store'de varsa virüs yoktur.

Ne demişler "kaldırıldı".

Play Store'de varsa virüs yoktur.
Verdiğim cevap bu mesaj içindi.
Temkinli olursak başımıza çok bir şey geliceğini düşünmüyorum.
Mesela hangi uygulamalarda virüs vardır? Ben genelde 4 yıldız üzerindeki uygulamaları indirmeye çalışıyorum.
İndirilme ve yorum sayısı az olan uygulamalara şüpheyle yaklaşın mümkünse indirmeden önce araştırın.

Ne işe yarıyor hocam? Hz değerini arttırıyor mu gerçekten?
Hz değerini arttıran bir uygulama değil o. Activity Launcher, bazı uygulamalarda gizli menüleri başlatmak için kullanılan bir uygulama.

Android'de uygulamalar kendi içlerinde menü geçişi yaparken farklı "aktivite" tanımlaması kullanır. Bu aktivitelerden birisi varsayılan olarak seçilir ve ana uygulamayı başlatır. Diğerleri ana menüye bağlı butonlarla veya tamamen gizli olarak bırakılır ki erişilemesin. Uygulama manifesto dosyasında ise bunlar listelenir. Bu listede listenmiş ise Activity Launcher ile görüp o aktiviteyi başlatabilirsiniz.

Örnek ekran görüntüsü:
1620776812659.png

Hz değerini arttıran bir uygulama değil o. Activity Launcher, bazı uygulamalarda gizli menüleri başlatmak için kullanılan bir uygulama.

Android'de uygulamalar kendi içlerinde menü geçişi yaparken farklı "aktivite" tanımlaması kullanır. Bu aktivitelerden birisi varsayılan olarak seçilir ve ana uygulamayı başlatır. Diğerleri ana menüye bağlı butonlarla veya tamamen gizli olarak bırakılır ki erişilemesin. Uygulama manifesto dosyasında ise bunlar listelenir. Bu listede listenmiş ise Activity Launcher ile görüp o aktiviteyi başlatabilirsiniz.

Örnek ekran görüntüsü:
Eki Görüntüle 1019408
Ben sadece hz arttırmak için yapmıştım. Yoksa ne işe yaradığını biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı