Google reCAPTCHA sorunu çözümü

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sizde de işe yarayacak mı bilmiyorum ama denerseniz sevinirim.

Genelde reCaptcha doğrulama butonuna basınca 1-2 resim seçmemiz falan istenir. Sorunlar ortaya çıkar.

Çözüme gelirsek; Kutucuğa tıkladığınız zaman, bulunduğunuz sitenin sayfasında aşağı yukarı kaydırma yapın-yani kutucukta loading işareti olurken. Direkt Yeşil tik oluyor.

Deneyip bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim olmadı, detaylı anlatabilir misin?
Bak mesela Screenshot şu kutucuğa tıklayınca normalde şöyle bir doğrulama gelir ve resim seçmeni ister.

Screenshot bu kutucuğa basar basmaz-Loading işareti dönüp durur-, o sayfada hızlı bir şekilde sürekli aşağı yukarı kaydırma yapıyoruz(Yeşil tik gelene kadar). Ve sonuç: Screenshot

GIF hazırlamayı bilsem öyle anlatırdım. Hızlı birşekilde yaparken sayfa hafif kasması gerekir.

Daha yeni yöntemler bulunca yazarım.

Normalde resim seçerken seçtiğimiz resimler kaybolur. Hata olduğunu sanarız biz de...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun çözümü.

Bende direkt reCAPTCHA menüsü çıkmıyor. Menüden kastım ben bot değilim çıkar ve yandan yuvarlak çıkar o menü bende çıkmıyor. Çözümünü bilen var mı?

Dosya Ekleri

• 123.PNG
    123.PNG
    29,6 KB · Görüntüleme: 270
Sizde de işe yarayacak mı bilmiyorum ama denerseniz sevinirim.

Genelde reCaptcha doğrulama butonuna basınca 1-2 resim seçmemiz falan istenir. Sorunlar ortaya çıkar.

Çözüme gelirsek; Kutucuğa tıkladığınız zaman, bulunduğunuz sitenin sayfasında aşağı yukarı kaydırma yapın-yani kutucukta loading işareti olurken. Direkt Yeşil tik oluyor.

Deneyip bilgilendirirseniz sevinirim.
Bir ara doğrulama görsellerini doğru tıklasam bile siteye giremiyordum. Araştırınca bir yerde böyle bir çözümden bahsetmişlerdi. Birisi bug olduğunu söylemiş, başka birisi de reCaptcha robot olmadığınızı algıladığında görsel doğrulama sormadan direk kutuya işaretleyip girebilirsiniz falan diyorlardı. Yabancı bir kaynaktı tekrar bulamadım. Benim sitelere girmeme engel olmasında görsel sormuş sormamış önemli değil. :)

Sorunun kaynagini anlayamiyorum.

uBlock Origin tarzı "reklam engelleyici" varsa, kapat.
Sayfayı yenilemeyi unutma.

Bir ara doğrulama görsellerini doğru tıklasam bile siteye giremiyordum. Araştırınca bir yerde böyle bir çözümden bahsetmişlerdi. Birisi bug olduğunu söylemiş, başka birisi de reCaptcha robot olmadığınızı algıladığında görsel doğrulama sormadan direk kutuya işaretleyip girebilirsiniz falan diyorlardı. Yabancı bir kaynaktı tekrar bulamadım. Benim sitelere girmeme engel olmasında görsel sormuş sormamış önemli değil. :)
Sorununu tam anlayamadım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı