Google üzerinden ders düzenleme

bafralifatih55

Hectopat
Merhaba
Arkadaşlar bir haftadır araştırıyorum. Ancak sonuca ulaşamadım. Şuandaki planlamaya göre Google Meet üzerinden eğitim vereceğim. Ancak bu eğitimde hem ekranı hem mikrofon sesini hem de sistem sesini paylaşmam gerekiyor OBS bu işin üstesinden gelemiyor. Bu özelliklerde bu eğitimi düzenlemek için nasıl bir yöntem önerirsiniz? Ben hangi platformu, hangi araçları kullansam?
Bu konuda cevaplarınız benim için çok önemli. Zira eğitime iki gün kaldı ve ben hala bir yol kat edemedim.
Teşekkürler.

Merhabalar goggle meet kullanmadım ama ekranı ve kameranızı obs üzerinden verip 3.parti ses yazılımları ile mikrofon ve sistem seslerini verebilirsiniz. Ben voicemeeter adlı programı kullanıyorum bu konularda bilgiliyseniz webden bir voicemeeter kullanma videolarına bakın derim. Arayüzü ilk başlarda karışık gelecektir bir kaç gün ders sırasında sorun oluşabilir ama online ders vereceğim diyorsanız bunun gibi bir program kullanmanız gerekebilir.​

Merhaba
Voice Meeter ayarları konusunda bana uzaktan yadım edebilir misini
Merhabalar goggle meet kullanmadım ama ekranı ve kameranızı obs üzerinden verip 3.parti ses yazılımları ile mikrofon ve sistem seslerini verebilirsiniz. Ben voicemeeter adlı programı kullanıyorum bu konularda bilgiliyseniz ewebden bir voicemeeter kullanma videolarına bakın derim. Arayüzü ilk başlarda karışık gelecektir bir kaç gün ders sırasında sorun oluşabilir ama online ders vereceğim diyorsanız bunun gibi bir program kullanmanız gerekebilir.​

Merhaba
Hocam ben biraz karıştırdım. Şöyle bir sorun var. Obs üzerinden giriş çıkış için Voice Meeter seçtim. Gogle Meet üzerinden de aynı şekilde giriş çıkış birilerini Voice Meeter seçtim. Ancak mikrofonun sesi gitse sistem sesi gitmiyor. Sistem sesi gitse mikrofon sesi gitmiyor. Acaba nerede hata var?
Teşekkürler.

Merhaba
Hocam ben biraz karıştırdım. Şöyle bir sorun var. Obs üzerinden giriş çıkış için Voice Meeter seçtim. Gogle Meet üzerinden de aynı şekilde giriş çıkış birilerini Voice Meeter seçtim. Ancak mikrofonun sesi gitse sistem sesi gitmiyor. Sistem sesi gitse mikrofon sesi gitmiyor. Acaba nerede hata var?
Teşekkürler.
Görmeden bişey diyemem müsaitseniz discord üzerinden sesli veya yazılı şekilde açıklayabilirim

Hocam görmeden bişi diyemem yazıyla anlamanız çok zor ve müsait bir zaman discord üzerinden iletişime geçin şu anlık adım adım anlatmaya çalışcam ama pek bişi beklemeyin . voicemeeterin banana ve potato diye daha gelişmiş sürümleride var ben hep düşük versiyonunu göstercem.

pc nin ses giriş ve çıkış larını voicemeeter e bağlayın sonra programı açın ve tüm A ve B yazan yerleri tıklayıp kapatın ardından hardware out (A1) yazan yere tıklayıp kullandığınız hoparlör veya kulaklığı ekleyin ardından hardware input yazan yere tıklayıp kullandığınız mikrofonu ekleyin pc nin sesi virtual input yazan yerde otomatik olcak başta giriş ve çıkışı eklediğiniz için. Burdan sonra sistem şu şekilde çalışıyo A ya basarsanız bastığınız kanalın sesi hapörlerinizden gelcektir. hardware input kanalında A ya basasanız mikrofondan çıkan ses hapörlerden gelcektir. virtual input kanalında A ya basarsanız pc nin sesi hapörlerinizden gelcektir umarım anlatabilmişimdir. Aynı şey B içinde geçerli B ye basarsanızda B basılı olan kanallar pc nin mikrofon girişine yönelcektir . Yani B basılı kanalların sesini karşı tarafda duyacaktır. mikrofonun ve pc nin sesini B ye basıp karşı tarafa verebilirsiniz. sağ tarafdaki gösterge ile A ve B nin ses yüksekliğini ayarlabilirsiniz. gogle meetden giriş cihazı olarak voicemeeter seçmeyi unutmayın. obs ile bir işimiz yok sesi vermekte.​

not = voicemmeter i kurduktan sonra pc ye reset atın

1669285627584.png

Geri
Yukarı