Google üzerinden Technopat ile ilgili bir şey aratınca farklı sitelerin çıkması

Merhaba,

Buna benzer bir konunun halihazırda açılmış olduğunun farkındayım. Mevcut konu kilitlendiği için tekrar açıp fikir edinmek istedim. Google arama motoru üzerinden Technopat ile ilgili bir şey arattığım zaman genelde alakasız siteler çıkıyor. Yalnız Bing ile arattığım zaman böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Almanca veya İngilizce olarak arattığım zaman da bu tür siteler karşıma çıkmıyor. Aynı sorun diğer Türk teknoloji ve mağaza sitelerinde de mevcut. Mesela G305 inceleme diye aratınca Akakçe adı altında alakasız bir site çıkıyor önüme.
Görsellerle örnek vereceğim.

Technopat alakasiz siteler.png

Google aramalar.png

Bu durumun neden kaynaklandığını bilen var mı? Bilgisayarımı çeşitli yazılımlarla tarattım ve herhangi bir sorun bulamadım. Korsan içerik kullanan ya da rastgele sitelere giren biri de değilim. Virüs bulaşmış olma ihtimalini düşük tutuyorum kısacası.

Bazen dalgınlığıma geliyor ve bu sitelere tıklıyorum. Bunu engellemenin bir yolu var mıdır? Kullanmamak dışında tabii.

Uzun zamandır hemen hemen herhangi bir arama sonucunda böyle siteler çıkabiliyor. Birçoğu scam site. Tıklayınca iPhone kazandınız gibi bir şey gösterebiliyor yani. AdGuard birçoğunu engelliyor tamamen olmasa bile.

Geri
Yukarı