Google'daki sahte sitelere tıklanırsa ne olur?

• Konuyu başlatan Nexe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 1B
Sanki Google'lın sonu mu geliyor nedir anlamadım. Alışkanlıklardan da vazgeçmek zor olacak. Brave tarayıcısı ile birlikte arama motoruda iyi bir alternatif.

Tek çözümü arama motorunu değiştirmek. Yandex ve Google'da bunlar çıkıyor fakat 3. olarak Bing'i denedim herhangi bir sorun yok onda. Tabi Google buna çözüm bulmazsa mecbur geçiş yapıcam ben çünkü şöyle bir örnek vereyim "NFS Most Wanted Redux Windows 11" yazıyorum Google'a ve tüm siteler .it .pl .fr olarak çıkıyor ve artık neredeyse her aramada çıkmaya başladı doğru bilgiyi bulmak zorlaşıyor maalesef.
Yapılması gereken işlem basit. Güvenilir indirme sitelerinden arama yapmak veya o kaynak hakkında kullanıcı yorumlarını incelemek.

Arkada virüs falan indiriyor olabilir örnek yanlışlıkla bir siteye tıklayınca böyle oluyor bir sürü indirmiyor ama 1 tane indiriyor ben dün birkaç tane siteye girdim böyle. (hepsinde olmuyor ama)

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    65 KB · Görüntüleme: 29
Yapılması gereken işlem basit. Güvenilir indirme sitelerinden arama yapmak veya o kaynak hakkında kullanıcı yorumlarını incelemek.

Hocam şimdi o kaynak hakkında yorumu inceleyeceğimiz süre içerisinde zaten başka bir arama moturunu açıp, bulmak istediğimiz şeyi arasak daha kısa sürer. Hem aşağıda gördüğün gibi ilk site hariç (Ekran görüntüsüne dahil etmedim siteyi) 1. ve 2. sayfa komple bu şekilde dolu. sıkıntı artış şu oluyor önceden başlığa bakıyordun arama yaptığın cümle ile uyuşuyor mu ya da aynı içerik var mı diye ama şimdi de linkine bakıyorsun.

Dosya Ekleri

• 99999999999999999999999.jpg
    99999999999999999999999.jpg
    164,8 KB · Görüntüleme: 30
Arkada virüs falan indiriyor olabilir örnek yanlışlıkla bir siteye tıklayınca böyle oluyor bir sürü indirmiyor ama 1 tane indiriyor ben dün birkaç tane siteye girdim böyle. (hepsinde olmuyor ama)

Kaspersky'nin web koruması çok iyi gerçekten bende kullanıyorum memnunum.

Bu normal indirilenler klasörü mü yoksa farklı bir sekme mi acaba? Site indirme yapsa görebilir miyiz yani fark eder miyiz?

Geri
Yukarı