Google'dan gelen mail

311989

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bugün Gmail'ime bir mail geldi. Direk açtım maili çünkü Google falan yazıyordu. Ancak girip kontrol ettiğimde sahte olduğundan şüphelendim. Siz ne diyorsunuz? Gönderen adres;
[email protected]
Mailin adı ise;
(Google ismim),2 adımlı doğrulamanız güncelleniyor.
Linklere tıklamadım ama gönderdiği yerler Google sitesi gibi bir yere gönderiyor.
Ayrıca bilgiler;
Gönderen: scoutcamp.bounces.google.com.
İmzalayan: google.com.
Sizce Gmail'ime bir şey olur mu?
Şifremi değiştireceğim.
Maili açtım diye Gmail'im hacklenebilir mi?
Bu arada inşallah özel bir bilgi vermemişimdir. Özel bir bilgi verdiysem bildirirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Sizi zorla bir linke yönlendirme gibi bir amacı bulunmuyorsa problem yok. Yine de SMTP sunucuları ile mail isimleri taklit edilebiliyor. Mevcut şifrenizi her ihtimale karşı değiştirebilirsiniz. Ek olarak herhangi bir eklenti-dosya indirmediğinizden emin olun.

@ Den sonrası google.com şeklinde yani google.com domain sahibi demek, bunun anlamıda google.com domain olan biri Google'den olmak zorunda.
Yani güvenilir midir hocam?
Sizi zorla bir linke yönlendirme gibi bir amacı bulunmuyorsa problem yok. Yine de SMTP sunucuları ile mail isimleri taklit edilebiliyor. Mevcut şifrenizi her ihtimale karşı değiştirebilirsiniz. Ek olarak herhangi bir eklenti-dosya indirmediğinizden emin olun.
Hocam kaspersky bende her daim açık. Herhangi bir indirme olursa engeller zaten. Mevcut şifremi değiştireceğim.

Hocam peki @Dutchman hocamın dediği gibi smtp sunucuları ile mail isimleri taklit edilebilir mi?

Arkadaşım yukarıda yazdığım gibi Google iki aşamalı güvenlik sistemine güncelleme yapıyor bunun haberleri de geçildi teknoloji forumlarında verilen linklerde Google'ın bu konu hakkında daha fazla bilgi içeren makaleleri ve hizmet politikaları korkmanı gerektirecek bir durum yok mail %100 Google'dan.

@'den sonra google.com olduğundan dolayı gerçek. "@google.com" nasıl taklit edilebilir SMTP ile ilk defa duydum. Sonuçta "@google.com" için goole'nin sana yetki vermesi lazım. Benim 2 adet şirket mailim (****@technovadi.com ve ****@tacspor.org.tr) mevcut millet kafasına göre mail açamıyor. Ben açıyorum onlara.

Geri
Yukarı