Google'dan gelen ve reddedilen virüsler

sethr

Hectopat
Makaleler
1
Hayırlı geceler, son birkaç haftadır aşağıya bıraktığım uyarıları alıyorum. Ve ne yalan söyleyeyim artık endişelenmeye başladım. Asla ve asla kötü sitelere girmedim. En son Cheat Engine indirmiştim ve kurulmadığı için de silmiştim. Neden geliyor bu zararlı dosyalar? Tamam engelleniyor ona laf yok da bunların kaynağını da engellemek istiyorum. Yaptığım en zararlı şey belki de Cheat Engine'ı kurulmadığı için Gezginlerden indirmiş olmamdır. Onu da zararlı kabul ederseniz. Şimdi tam tarama yapıyorum fakat bir şey çıkacağını sanmıyorum. Google'ı silip yüklemeyi denedim ne olur ne olmaz diye ama sonuç yine aynı. Başka bir tarayıcıya falan geçsem en azından sorun düzelir mi?

1624826887286.png

1624826921263.png

1624826939403.png

Dosya Ekleri

• 1624826902531.png
    1624826902531.png
    15,6 KB · Görüntüleme: 46
Öncelikle "Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Site ayarları > İzinler > Ek izinler > Otomatik indirmeler" bölümünden gerekli ayarı "Hiçbir sitenin otomatik olarak birden fazla dosya indirmesine izin verme"ye getirin. Sonrasında da (varsa) Kaspersky Protection dışında kullandığınız tüm eklentileri devre dışı bırakın.

Tam tarama'nın sonuç vereceğini düşünüyorum, sorun çözülmezse lütfen bilgilendirin.

Tarayıcı eklentinisi kullanıyor musunuz?
Eklentiden kastınız ne pek anlayamadım ama sadece Kaspersky'ın uzantısını kullanıyorum. Silmeden önce siyah mod için Chrome Web Mağazasından tema indirmiştim.
Öncelikle "Ayarlar > Gizlilik ve güvenlik > Site ayarları > İzinler > Ek izinler > Otomatik indirmeler" bölümünden gerekli ayarı "Hiçbir sitenin otomatik olarak birden fazla dosya indirmesine izin verme"ye getirin. Sonrasında da (varsa) Kaspersky Protection dışında kullandığınız tüm eklentileri devre dışı bırakın.

Tam tarama'nın sonuç vereceğini düşünüyorum, sorun çözülmezse lütfen bilgilendirin.
Dediğinizi yaptım. Tam taramanın sonuçlanmasını buraya yazacağım. Daha sonra 2 gün bekleyip unutmazsam hiç uyarı verip vermediğini de yazacağım.

@overvoidd 'un dediği gibi pop-up'lara izin vermiş de olabilirsiniz. Ctrl + H > Tarama verilerini temizle'den site ayarlarını seçerek bu izinleri sıfırlayabilirsiniz.
Hiç pop-up'a izin verdiğimi hatırlamıyorum. Ama ne olur ne olmaz bunu da yaptım. Artık yine verirse tarayıcı değiştireceğim. Yine verirse formata yönelmek zorundayım sanırım.

Potansiyel reklam zararlısı bulaşmış. Hitman.Pro kullanarak tarama gerçekleştirin, çıkan rapor dökümünü rehberdeki gibi buraya atın.

Potansiyel reklam zararlısı bulaşmış. Hitman.Pro kullanarak tarama gerçekleştirin, çıkan rapor dökümünü rehberdeki gibi buraya atın.

Kaspersky taraması bitsin, dediğim gibi 1-2 gün daha geçmesine rağmen tekrar alırsam bu uyarıyı dediğinizi yapacağım.
@Egoistt Hocam tam tarama bitti sonuçları aşağıda, 2 gün daha bekleyeceğim ve o uyarıyı bir daha alırsam üstteki arkadaşın dediğini yapacağım.
1624832156166.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı