Çözüldü Gooogle.com'dan zararlı yazılım bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

veasd

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Opera üzerinden Google kullanan birisiyim. Kaspersky kullanıyorum. Gene bugün Google'a girerken yanlışlıkla Google.com yazacağıma, Gooogle.com yazdım. Kaspersky'den şu şekilde bir mesaj aldım:

"Güvenilir olmayan bir web sitesinin ziyaret edilmesi engellendi."

Altında kısaca bazı sertifikaların geçersiz olduğunu, bunun sahte bir siteyse olabileceği yazıyordu. Nitekim ben gerçek Google'a girdim ve bana sağ üst köşede bir anket vari bir şey çıktı.

"Google'a bu hesaptan en son 6 ay önce girdiniz." Seçenekler ise Evet ya da hayırdı. Ben de hayıra bastım. Her neyse acaba virüs mü diye buraya şu an gelmiş bulunmaktayım.

Not: En son dün girdim ve anket pop-up değildi.

Çözüm
Adrese girdiğinde otomatik olarak google.com'a yönlendiriyor IP kaydına göre o adreste google'a kayıtlı. Başka bir şeyden virüs girmiş sanırım girmişse eğer.

MarkMonitör şirketine kayıtlıymış onlarla da Google çalışıyor o link herhangi bi' sorun teşkil etmiyor, DNS'ler google'a bağlı zatii.
Adrese girdiğinde otomatik olarak google.com'a yönlendiriyor IP kaydına göre o adreste google'a kayıtlı. Başka bir şeyden virüs girmiş sanırım girmişse eğer.

MarkMonitör şirketine kayıtlıymış onlarla da Google çalışıyor o link herhangi bi' sorun teşkil etmiyor, DNS'ler google'a bağlı zatii.

Çözüm

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,7 KB · Görüntüleme: 71
Haklısınız hocam ben de denedim çünkü Google'a atıyor direkt.

Hayır rahat olabilirsin.
Teşekkürler.
Haklısınız hocam bende denedim çünkü Google'a atıyor direkt.

Hayır rahat olabilirsin.
Gooogle.com büyük ihtimal HTTP (80) portu üzerinden çalışıp Google.com'a Forward ediyor. Kaspersky ise HTTPS olmadığı için uyarı verip güvensiz diyordur.
Virüs olabilecek bir siteye benim için girip denediğiniz için çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı