GPT UEFI Windows 11 kurulumu

Technopat'ta bulunan aşağıdaki linkteki Windows 10 Pro indirdim ve Rufus ile GPT UEFI booth hazırladım. PC açılışta USB'den Partition 1 seçtiğimde kurulum başladı. Bu sefer sıkıntı yaratmadı. Sanırım önceki Windows ISO dosyası sorunluydu. Kurmadım daha. Sorum olacak.

BIOS'dan ayar cms de duruyor ve legency - UEFI seçili onları değişmedim ama kurulum başladı. Kurmadan önce onları değişmem gerekiyor mu yoksa direk kursam kurulumdan sonra BIOS'da onlar otomatik mi seçilmiş olacak.

Teşekkürler.

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
Technopat'ta bulunan aşağıdaki linkteki Windows 10 Pro indirdim ve Rufus ile GPT UEFI booth hazırladım. PC açılışta USB'den Partition 1 seçtiğimde kurulum başladı. Bu sefer sıkıntı yaratmadı. Sanırım önceki Windows ISO dosyası sorunluydu. Kurmadım daha. Sorum olacak.

BIOS'dan ayar cms de duruyor ve legency - UEFI seçili onları değişmedim ama kurulum başladı. Kurmadan önce onları değişmem gerekiyor mu yoksa direk kursam kurulumdan sonra BIOS'da onlar otomatik mi seçilmiş olacak.

Teşekkürler.

Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Bilgi paylaşabilecek varsa atmayi düşünüyorum format taktım o wimdows 11 kurulamaz yazısına. Makinada bir suru oyun program var 1 aya gelmez eski haline ama :( yeni sistemler UEFI ve GPT mis ben uzun suredir MBR UEFI olmadan kullanıyorum ne gibi farki var mı bu is çıktı başımıza.
Windows 10 ISO bu site Microsoft'un kendi sitesi Rufus gibi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan direk flash belleğe yazabilirsiniz bu uygulama sayesinde. Ben hep bu yöntemi kullanırım hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Bir de bunu deneyin isterseniz. Alt taraftaki 'aracı şimdi indir' kısmından indirebilirsin. Ürün anahtarınızı Windows kurulum ekranında gireceksiniz. Ekrana bir pencere gelecek zaten ürün anahtarım var veya yok diye. Oradan girebilirsiniz ürün anahtarınızı.

Dediğin şekilde sorunu çözdüm usta. Şu an sıkıntısız kullanıyorum. Bir aya düzelir makine eski halide gelir dedim ama bir güne bitti. Epic Origin ve Steam oyunları indirmek zorunda kalmadım. Bir tek Xbox Game Pass beceremedim. Oradanda sadece Forza vardı indirdim. Aldığım görüntüde bu miss gibi oldu. Sağ olasın.

1626216101673.png

1626216113955.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı