GPT UEFI Windows 11 kurulumu

Daha fazla  
Windows'u ilk kurarken MBR kurmuşum. Windows 11 için temiz GPT ile UEFI kurulumu yapmak istiyorum. Rufus'dan USB hazırladım. Fakat kurulum yapamıyorum. Anakarttan bazı ayarları değiştim ama yine de olmadı. F11 Boot ekranına geçtiğimde aşağıdaki resim geliyor. Partition 1 tıkladığımda hiçbir şey yapmıyor. Partition 2 tıkladığımda ikinci resimdeki mesaj geliyor ve yine kuruluma geçemiyorum. İlgili videoda bulamadım.

ec963698-e6a4-4b2d-9489-ab1bffb6d463.jpg

Dosya Ekleri

• 93c032d5-e8ed-46d6-8393-6983b4c77dc4.jpg
    93c032d5-e8ed-46d6-8393-6983b4c77dc4.jpg
    235,8 KB · Görüntüleme: 170
SanDisk olan yani Partition1 ve Partition2 diye ayrılmaması gerek aslında. Sanırım 2 USB var ya da USB de sıkıntı var. Normalde direk USB tek seçenek olarak çıkar ve seninde onu seçmen gerek. İkisini de yapmışsın da sanırım dosyalarda sıkıntı var. Rufus ile yeni bir ISO bulup denemeni öneririm.

Hocam vereceğim linkten ISO indirip dener misiniz bir de? Windows 10 ISO dosyaları 4 GB'dan büyük oluyor ve 4 GB'den büyük olan bir install.wim dosyası da içerdiği için FAT32 dosya sistemi ile yazdırılamayabiliyor. NTFS dosya sistemini de her sistem önyükleme yapamayabiliyor. Böyle bir site buldum. Bu sitedeki adımları kullanarak denersen iyi olur. LİNK

Benim USB bellek NTFS ile formatlıydı. Videolarda Rufus'da hazırlayanlar FAT32 ile hazırlamışlar acaba FAT32 ile mi hazorlayim dedim.2. resimde ne anlatıyor anlamadim. Format atamıyorum.

Benim USB bellek NTFS ile formatlıydı. Videolarda Rufus'da hazırlayanlar FAT32 ile hazırlamışlar acaba FAT32 ile mi hazorlayim dedim.2. resimde ne anlatıyor anlamadim. Format atamıyorum.

FAT32 formatlı hazırlamanız gerekiyor zaten. Ancak bu dediğim install.wim olayı yüzünden FAT32 yazamayabilirsiniz rusuf programı ile. Media Creation Tool ile yazdırabilirsiniz belki. Ancak Windows 10 ISO, FAT32 dosya sistemi için fazla büyük olan WIM dosyasını içeriyor | Dell Turkey bu sitedeki adımları deneyerek kesin bir sonuca ulaşacaksınızdır. Ama ilk önce attığım sitedeki ISO dosyasını Media Creation Tool programı ile yazdırmayı deneyin Rufus yerine. Eğer olmaz ise sitedeki adımları deneyin sorununuz %95 çözülecektir.

SanDisk olan yani Partition1 ve Partition2 diye ayrılmaması gerek aslında. Sanırım 2 USB var ya da USB de sıkıntı var. Normalde direk USB tek seçenek olarak çıkar ve seninde onu seçmen gerek. İkisini de yapmışsın da sanırım dosyalarda sıkıntı var. Rufus ile yeni bir ISO bulup denemeni öneririm.

Farklı bir USB ile bakim once. ISO dosyasını internetten buldum. Windows sitesinde var mı acaba Windows 10 Pro indirebileceğimiz yer. Lisans anahtarim var.

Farklı bir USB ile bakim once. ISO dosyasını internetten buldum. Windows sitesinde var mı acaba Windows 10 Pro indirebileceğimiz yer. Lisans anahtarim var.

Windows 10 ISO bu site Microsoft'un kendi sitesi Rufus gibi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan direk flash belleğe yazabilirsiniz bu uygulama sayesinde. Ben hep bu yöntemi kullanırım hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Bir de bunu deneyin isterseniz. Alt taraftaki 'aracı şimdi indir' kısmından indirebilirsin. Ürün anahtarınızı Windows kurulum ekranında gireceksiniz. Ekrana bir pencere gelecek zaten ürün anahtarım var veya yok diye. Oradan girebilirsiniz ürün anahtarınızı.

Windows 10 ISO bu site Microsoft'un kendi sitesi Rufus gibi bir uygulamaya ihtiyaç duymadan direk flash belleğe yazabilirsiniz bu uygulama sayesinde. Ben hep bu yöntemi kullanırım hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadım şimdiye kadar. Bir de bunu deneyin isterseniz. Alt taraftaki 'aracı şimdi indir' kısmından indirebilirsin. Ürün anahtarınızı Windows kurulum ekranında gireceksiniz. Ekrana bir pencere gelecek zaten ürün anahtarım var veya yok diye. Oradan girebilirsiniz ürün anahtarınızı.

Teşekkürler bakim.
Teşekkürler bakim.

Peki bu hem GPT hem de UEFI mi? Çünkü Windows 11 için o şekilde kurulum yapmanız lazımmış. Ben sistem UEFI oldugu halde MBR kurulum yapmışım...

Yeni konular

Geri
Yukarı