Çözüldü GPU 0 nasıl normale döndürülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

omrvxz

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Selam, yaz aylarında genelde işlemcimin sıcaklığı hep yükseklerde oluyor ve yakın zamanda bilgisayara GPU ayarı yapmıştım bazı oyunlarda beni sıkıntıya sokuyordu. Yaptığım ayarda sanırım bütün yükü GPU'ya yüklemiştim. Yeniden başlattıktan sonra "GPU 0" olarak gözüküyordu. Normalde de işlemci sıcaklığı hep yükseklerde ama bu tarz bir ayar yaptıktan sonra boştayken bile 45-50 derece olmaya başladı. Belki bazılarınıza ideal gelebilir ama en düşük sistem oyunu oynasam bile eve uçak iniyormuş gibi oluyor. Bunu normale döndürme gibi bir şansım var mı, var ise nasıl yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5-1600 sixcore 3.20 GHz.
RAM: 16 GB.
GPU: GeForce GTX 1650.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunun GPU 0 olmasıyla alakası nedir hocam? Ben diyeyim: Hiçbir alakası yok.

1658663876077.png
Selam, yaz aylarında genelde işlemcimin sıcaklığı hep yükseklerde oluyor ve yakın zamanda bilgisayara GPU ayarı yapmıştım bazı oyunlarda beni sıkıntıya sokuyordu. Yaptığım ayarda sanırım bütün yükü GPU'ya yüklemiştim. Yeniden başlattıktan sonra "GPU 0" olarak gözüküyordu. Normalde de işlemci sıcaklığı hep yükseklerde ama bu tarz bir ayar yaptıktan sonra boştayken bile 45-50 derece olmaya başladı. Belki bazılarınıza ideal gelebilir ama en düşük sistem oyunu oynasam bile eve uçak iniyormuş gibi oluyor. Bunu normale döndürme gibi bir şansım var mı, var ise nasıl yapabilirim? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İşlemci: AMD Ryzen 5-1600 sixcore 3.20 GHz.
RAM: 16 GB.
GPU: GeForce GTX 1650.

NVIDIA denetim masasında güç kısmı var onu NVIDIA sürücüsüne göre ayarlayabilirsin boşta galiba 1354'te çalışıyor. Onu yaptıktan sonra yeniden başlat.

1658664300539.png

Normalde Sadece GPU yazardı ben bazı şeylerin orada GPU 0 Yazmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Bence de öyle, sadece düşünüyorsun. Alakası yok. GPU 0 veya 1 olması bir şeyi değiştirmez. Sistem otomatik olarak oyunlar için gerektiğinde güçlü GPU'yu seçer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı