GPU %100 olunca FPS düşmesi

DBreef

Femtopat
Daha fazla  
Oyun oynarken uzun uğraşlar sonucu bulduğum GPU kullanımı 100 olunca MHz düşüşü yaşadığım bir sorun ile karşı karşıyayım. Bunu nasıl çözebilirim? GPU kullanımını sınırlama şansım var mı? Böylece ısınma kaynaklı ise ısınma sorununu çözmüş olurum.
CPU: i5 1035G1.
GPU: NVIDIA GeForce MX330.
RAM: 16 GB.
Laptop: Dell Inspiron 15 5501.
Oyunlar: GTAV, Warframe.

Oyun oynarken uzun uğraşlar sonucu bulduğum GPU kullanımı 100 olunca MHz düşüşü yaşadığım bir sorun ile karşı karşıyayım. Bunu nasıl çözebilirim? GPU kullanımını sınırlama şansım var mı? Böylece ısınma kaynaklı ise ısınma sorununu çözmüş olurum.
CPU: i5 1035G1.
GPU: NVIDIA GeForce MX330.
RAM: 16 GB.
Laptop: Dell Inspiron 15 5501.
Oyunlar: GTAV, Warframe.
Sorunu sisteminiz ile anladım sanırım. ThrottleStop yükleyin. Ana Ekrandan BD PROCHOT tikini kaldırın. Tekrar deneyin sanırsam düzelecektir probleminiz.

Çözüm şu ama arkadaş konuya bakmadı. Deneyin muhtemelen sorununuz çözülür.

Yok baktım denedim ancak hiçbir işe yaramadı. Ekran kartı önce 683MHz sonra da 139 MHz hızına kendini kilitledi. NVIDIA destek ile görüştüm ancak onlarda cihazı garantiye götürürsem ekran kartının değişebileceğini söyledi. En yakın zamanda garantiye göndereceğim. Yüksek ihtimal MHz hızı düştüğü için bu sorunları yaşadım. Gariptir ki satın aldığım zamandan beri tam olarak performans alamadım :(
Sorun ekran kartındaymış. Arıza olduğu için Dell tarafından garanti kapsamında (ekran kartı entegre olduğu için) ücretsiz anakart değişimi olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı