GPU 4090 laptopta Premiere Pro neden kasar?

özcan46

Centipat
Daha fazla  
Laptopa format attiktan sonra Adobe Premiere Pro da kasma sorunu yasiyorum. Arastirdim biraz ama bulamadim. Önerisi olan var midir? Teşekkürler.

Laptop.
AMD Ryzen 9 7945hx.
GPU 4090 16 GB.
64 RAM.
ASUS.

Mac'in gözünü sevim, sifir bas agirisi. Otur calis.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopa format attiktan sonra Adobe Premiere Pro da kasma sorunu yasiyorum. Arastirdim biraz ama bulamadim. Önerisi olan var midir? Teşekkürler.

Laptop.
AMD Ryzen 9 7945hx.
GPU 4090 16 GB.
64 RAM.
ASUS.

En güçlü Mac'i bile 4E katlar laptopunuz. Programda sorun var. Yenileme hızını kontrol ettiniz mi?

Gereken tüm sürücüleri kurdunuz mu? Mac kullanıcısınız normalde sanırım, bilmiyor olabilirsiniz. Windows'ta format attıktan sonra veya direk Windows'u kurduktan sonra gerekli sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Böyle bir sisteminiz varken kimse Mac'in gözünü sevmez Mac'te 1 saatte alıcağınız render muhtemelen bu sistemde 7-10 dakika arasında alınıcaktır haberiniz olsun.

Laptop.
AMD Ryzen 9 7945hx.
GPU 4090 16 GB.
64 RAM.
ASUS.

Geforce experience indir. Ekran kartı sürücüsünü kur.

Windows Update'deki tüm sürücüleri indir.

Gereken tüm sürücüleri kurdunuz mu Mac kullanıcısınız normalde sanırım, bilmiyor olabilirsiniz. Windows'ta format attıktan sonra veya direk Windows'u kurduktan sonra gerekli sürücüleri kurmanız gerekiyor.
Böyle bir sisteminiz varken kimse Mac'in gözünü sevmez Mac'te 1 saatte alıcağınız render muhtemelen bu sistemde 7-10 dakika arasında alınıcaktır haberiniz olsun.

NVIDIA Studio sürücüsü kurulu, aygit yöneticisinde de sorun gözükmüyor yeniden yükleyeceğim Premier'i olmadi. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu hatta sasirmistim bu ne hiz diye.
Elbette 4K videolari 5 dk rander albiliyorum o yüzden almistim kullandim Mac de 30 dk bulabiliyordu

Tesekkürler

NVIDIA Studio sürücüsü kurulu, aygit yöneticisinde de sorun gözükmüyor yeniden yükleyeceğim Premier'i olmadi. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu hatta sasirmistim bu ne hiz diye.
Elbette 4K videolari 5 dk rander albiliyorum o yüzden almistim kullandim Mac de 30 dk bulabiliyordu.

Premiere Pro'a NVENC kodlayıcısı seçili mi? Veya direk GPU.

Premiere Pro'a NVENC kodlayıcısı seçili mi? Veya direk GPU.

GPU Accelaration CUDA secili

Ama oynatirken videolari takiliyor

GeForce Experience indir. Ekran kartı sürücüsünü kur.

Windows Update'deki tüm sürücüleri indir.

Kurulu ekran karti sürücüsü

Update de güncelleme yok ya da sürücü indirecegim

Teşekkürler

GPU accelaration CUDA secili.

Ama oynatirken videolari takiliyor.

Anladım CUDA seçili olmalı zaten.
Video oynatıtırken dediğiniz ön izleme diye düşünüyorum 1/4 ya da half yapıp dener misiniz çözünürlüğü? Normalde Full olsa bile takılmaması gerek ama takılacak mı kontrol etmek iyi olur.

Anladım CUDA seçili olmalı zaten.
Video oynatıtırken dediğiniz ön izleme diye düşünüyorum 1/4 ya da half yapıp dener misiniz çözünürlüğü? Normalde Full olsa bile takılmaması gerek ama takılacak mı kontrol etmek iyi olur.

Full da takilma yasiyorum ama 1/2 de 1/4 de takilma daha az
Bir de 57 GB kullanabilecegi RAM var

Geri
Yukarı