Çözüldü "GPU error: Ekran kartı sürücüsü yeniden başlatıldı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tririvals

Decapat
Katılım
15 Eylül 2018
Mesajlar
16
Çözümler
1
Merhaba bu sorun birkaç gün önce bilgisayarıma format attıktan sonra başladı. Oyun oynarken darbogaza girersem genelde oluyor ekran kararıyor 1-2 saniye sonra geri geliyor oyunları vs kapatmam gerekiyor, ama geçen gün durduk yere Word'de yazı yazarken de yaşadım. Önceki Windows surumum 1903'du ve hiçbir sorun yoktu, şimdi 20H2'ye geçiş yaptım ve normalde hata çıkmazdı ama LoL oynarken böyle bir hata aldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Driver uyusmazlığı olabilir driveri komple kaldırıp tekrar kurmustum ama bir işe yaramamıştı.

IMG_20210410_032423.jpg
 
Çözüm
Formatla alakalı değildir donanımsal sorun.

Formatla alakalı demiyorum ama burada formatı vurgulama nedenim öncesinde yoktu.
Yazılımsal bir hata oldugunu dusunuyorum.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Güvenli modda DDU ile hem Intel hem NVIDIA sürücüleri sildikten sonra GPU driveri sitesi yerine direkt GeForce Experience üzerinden kurup denedim. Intel farklı bir driver asistan üzerinden kurulum yaptı, aynı şekilde Experience de farklı bir ayarda kuruldu ve sorunum çözüldü.

Derya Baykal

Femtopat
Katılım
19 Aralık 2020
Mesajlar
16
Merhabalar bende de aynı sorun oluyor. Daha cumartesi format attım güncel sürücülere ve BIOS'a sahibim fakat GPU Error hatası alıyorum. Oyun donuyor hata geliyor oyunu kapatıp açmak zorunda kalıyorum. Sadece oyunda değil YouTube'dan video izlerken, film izlerken ya da Google'de gezinirken de oluyor. Sorun donanımsal olabilir mi?
 

Yeni konular

Yukarı