Çözüldü "GPU error: Ekran kartı sürücüsü yeniden başlatıldı" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tririvals

Hectopat
Merhaba bu sorun birkaç gün önce bilgisayarıma format attıktan sonra başladı. Oyun oynarken darbogaza girersem genelde oluyor ekran kararıyor 1-2 saniye sonra geri geliyor oyunları vs kapatmam gerekiyor, ama geçen gün durduk yere Word'de yazı yazarken de yaşadım. Önceki Windows surumum 1903'du ve hiçbir sorun yoktu, şimdi 20H2'ye geçiş yaptım ve normalde hata çıkmazdı ama LoL oynarken böyle bir hata aldım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Driver uyusmazlığı olabilir driveri komple kaldırıp tekrar kurmustum ama bir işe yaramamıştı.

IMG_20210410_032423.jpg

Çözüm
hayır hiç mavi ekran almadım sadece ekranlar(2. monitör dahil) 1-2 saniye kararıyor geri geliyor bu esnada ses vs kesiliyor tabiki.
yardımcı olabilicek kimse yok mu ?
DDU ile ekran kartı sürcüsünü kaldırıp tekrar yükler misiniz?
aynı sorunu bende laptopta yaşıyorum ve formatdan sonra başladı bu sorun ondan önce pek bir sorun yoktu yazılım uyuşmazlığı olabilir diye düşünüyorum
Hangi marka laptopta yaşıyorsun? Ben HP'de yaşıyorum ama yazılım uyuşmazlığı olacağını sanmıyorum 3 kez servise gönderdim ama hiçbir şey değişmedi. Grafik kartının tam takılmaması ya da çıkma ihtimali ne kadar bilmiyorum ama eğer yazılım sorunu olsaydı halledilmesi gerekirdi. Daha 1 yılını doldurmadı ama 3 kez servise gönderdim ve bilgisayar elime geçtiğinde yine aynı sorunu yapıyordu. Hatta sadece oyun ya da video da değil, ana ekranda bile yapıyor sorunu. O yüzden bir çaresini bilen varsa iletişime geçebilirim, teşekkürler.

Hangi marka laptopta yaşıyorsun? Ben HP'de yaşıyorum ama yazılım uyuşmazlığı olacağını sanmıyorum 3 kez servise gönderdim ama hiçbir şey değişmedi. Grafik kartının tam takılmaması ya da çıkma ihtimali ne kadar bilmiyorum ama eğer yazılım sorunu olsaydı halledilmesi gerekirdi. Daha 1 yılını doldurmadı ama 3 kez servise gönderdim ve bilgisayar elime geçtiğinde yine aynı sorunu yapıyordu. Hatta sadece oyun ya da video da değil, ana ekranda bile yapıyor sorunu. O yüzden bir çaresini bilen varsa iletişime geçebilirim, teşekkürler.
asus kullanıyorum yazılım uyuşmazlığı muhtemel çunku windows surmunu guncellediğimde oluştu bu sorun 20h2 kullanıyorum su an önceden 1908 surumu vardı sorun yoktu

1. öncelikle yanlış ekran kartı kullanmadığınızdan emin olun.
2. oyunu işlemci ile çalıştırmayı deneyin eğer işlemcide hata vermiyorsa ekran kartı kaynaklı sorun olduğunu rahatça anlayabiliriz.
3. eğer işlemcidede aynı hatayı görürsek CMD yazıp yönetici olarak çalıştıralım ve SFC /scannow yazalım.
4. ekran kartını temizleyelim ekran kartını devre dışı bırakalım yeniden etkinleştirelim.
5. ekran kartı sürücüsünü güncelleyin veya yeni sürümde bu hatayı alırsanız eski sürüme yönelin.
6. aygıt yöneticisine girelim monitörlerden ekran kartına tıklayalım ve açıklamasında bu aygıt doğru çalışıyor veya çalışmıyor diyecektir işte hata kodu vs. alıyorsanız yükseltebilirsiniz
7. olmazsa donanımsal kaynaklı sorun var diyebiliriz.

asus kullanıyorum yazılım uyuşmazlığı muhtemel çunku windows surmunu guncellediğimde oluştu bu sorun 20h2 kullanıyorum su an önceden 1908 surumu vardı sorun yoktu
Anladım valla ben artık çözüm bulamıyorum her sürücü güncelken böyle GPU Error hatası almam bilgisayarı kullanamamama sebep oluyor. Ve 3 kez servisten döndü serviste çözememeleri de çok can sıkıcı.

2. oyunu işlemci ile çalıştırmayı deneyin eğer işlemcide hata vermiyorsa ekran kartı kaynaklı sorun olduğunu rahatça anlayabiliriz.
3. eğer işlemcidede aynı hatayı görürsek CMD yazıp yönetici olarak çalıştıralım ve SFC /scannow yazalım.
4. ekran kartını temizleyelim ekran kartını devre dışı bırakalım yeniden etkinleştirelim.
5. ekran kartı sürücüsünü güncelleyin veya yeni sürümde bu hatayı alırsanız eski sürüme yönelin.
6. aygıt yöneticisine girelim monitörlerden ekran kartına tıklayalım ve açıklamasında bu aygıt doğru çalışıyor veya çalışmıyor diyecektir işte hata kodu vs. alıyorsanız yükseltebilirsiniz
Dediklerinin hepsini daha önce denedim ama hiçbiri işe yaramadı aygıt düzgün çalışıyor tekrar söyluyorum format atmadan önce böyle bir derdim yoktu

Şöyle söyleyeyim dediğin çoğu şeyi yaptım ve monitörlerden baktım bu aygıt düzgün çalışıyor yazıyordu. Bu model laptopu kullanan başka biriyle iletişime geçmiştim daha önceden aynı sürücülere sahibiz hatta onunla birlikte güncelledik onun bilgisayarında sorun olmuyorken benimkinde sorun devam ediyor. Hatta o bilgisayarından GTA 5, CSGO gibi oyunları rahatça oynarken ben giriş yaptığımda GPU Error hatası alıyorum. Grafik kartını hem HP'nin hemde AMD'nin sitesinden güncelledim çoğu sürücüyü denedim fakat nafile, düzelmiyor. Ben anlamıyorum cidden artık.

Şöyle söyleyeyim dediğin çoğu şeyi yaptım ve monitörlerden baktım bu aygıt düzgün çalışıyor yazıyordu. Bu model laptopu kullanan başka biriyle iletişime geçmiştim daha önceden aynı sürücülere sahibiz hatta onunla birlikte güncelledik onun bilgisayarında sorun olmuyorken benimkinde sorun devam ediyor. Hatta o bilgisayarından GTA 5, CS:GO gibi oyunları rahatça oynarken ben giriş yaptığımda GPU error hatası alıyorum. Grafik kartını hem HP'nin hem de AMD'nin sitesinden güncelledim çoğu sürücüyü denedim fakat nafile, düzelmiyor. Ben anlamıyorum cidden artık.

AMD'ye ticket açma şansın var mı?

AMD'ye ticket açma şansın var mı?
Açtım fakat bir yararı olmadı sorun devam etti. Vatan'dan almıştım bilgisayarı olmayınca Tüketici Haklarına başvurdum onun sonuçlanmasını bekliyorum şuan. Sorunun donanımsal olmasından başka bir yol gelmiyor aklıma yazılımsal bir sorunu 3 kez serviste çözemeyecek değildirler herhalde.

Formatla alakalı değildir donanımsal sorun.

Formatla alakalı demiyorum ama burada formatı vurgulama nedenim öncesinde yoktu.
Yazılımsal bir hata oldugunu dusunuyorum.
Arkadaşlar sorunu çözdüm. Güvenli modda DDU ile hem Intel hem NVIDIA sürücüleri sildikten sonra GPU driveri sitesi yerine direkt GeForce Experience üzerinden kurup denedim. Intel farklı bir driver asistan üzerinden kurulum yaptı, aynı şekilde Experience de farklı bir ayarda kuruldu ve sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı