GPU fanı DP kablosu takınca duruyor

ninno35

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Çok garip bir sorun yaşadım. Spider-Man Remastered'ı orta çözünürlükte, RX 570 4 GB ITX ekran kartımı yormadan oynuyordum ki ekran kartı fanının birden durduğunu fak ettim. (i5 4460/16gb ram/FSP 500-60AHBC PSU/LG 24GN600-B monitör) sonra olanlar şöyle:
Oyundan çıkıp PC'yi yeniden başlattım, kapatıp açtım ama fan çalışmadı. Görüntü var idi ama fan dönmüyordu. AMD yazılımını güncelledim, stres testine soktum, yine yok! İlave güce ihtiyaç duymayan RX 550 4 GB kartım vardı, onu taktım, fanı çalıştı. RX570 yine çalışmadı. Bu yeniden başlatmalar ve kapatıp açmalar sırasında gördüm ki; bilgisayarı kapadığım bir seferinde kapanıştan birkaç saniye sonra ekran kartı fanı hariç tüm fanlar devreye girdi. Kapalı bilgisayarın fanları çalışıyordu (buna daha önce de rastlamıştım.) Kartı tamirciye götürdüm, "tüm testleri yaptım, sorunsuz çalışıyor" dedi. Geri getirdim, monitörü bağlamadan, merakla kartı takıp kasayı çalıştırdım ve baktım ki fan dönüyor. Sonra DisplayPort kablosunu taktım ve çalıştırdım, fan dönmez oldu. DP kablosunu sökerek kasayı tekrar çalıştırdığımda GPU fanı dönüyordu. HDMI kablosu kullanamıyorum çünkü monitörün HDMI girişleri çalışmıyor. DP kablosu takınca da fan duruyor.

PSU'da mı bir sorun var? Yoksa neyde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Goturdugun bilgisayarcı hangi kabloyla görüntü alıyordu dikkat ettin mi?
Sırayla iş aldıkları için beklemedim, bıraktım ve ertesi gün beni aradılar.

Yok mu benzer durumla karşılaşan?

Sırayla iş aldıkları için beklemedim, bıraktım ve ertesi gün beni aradılar.

Yok mu aynı durumla karşılaşan?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı