GPU kendisini güç tasarrufu moduna alıyor

xxxximparat

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
nvidia gtx 1650 ti
İşlemci
intel core i7 10. nesil
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum daha önce de böyle bir sorun başıma gelmişti ayarları kurcalaya kurcalaya düzelttim fakat yine tekrar etti ve nedenini bir türlü bulamıyorum. ASUS ROG STRIX marka laptop bilgisayarımda Armoury Crate adlı yazılıma baktığımda GPU değerimin 0 olduğunu ve güç tasarrufu modunda olduğunu görüyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan güç ayarını maksimum performans moduna aldım internetten birkaç video izleyerek bazı ayarları daha maksimum performansa aldım fakat halen bu şekilde. Görselin sol altında bulunan seçeneklerden mesela Turbo moduna geçirdiğimde GPU kullanımı gerçekleşiyor ve 2-3 saniye içinde yeniden güç tasarrufuna geçip sıfırlanıyor aynı şekilde performans moduna ve Windows moduna alınca da ilk 2-3 saniye GPU değeri yükselip ardından kendini kapatıyor yardım edin.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    866,9 KB · Görüntüleme: 268
Merhaba arkadaşlar, Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum daha önce de böyle bir sorun başıma gelmişti ayarları kurcalaya kurcalaya düzelttim fakat yine tekrar etti ve nedenini bir türlü bulamıyorum. ASUS ROG STRIX marka laptop bilgisayarımda Armoury Crate adlı yazılıma baktığımda GPU değerimin 0 olduğunu ve güç tasarrufu modunda olduğunu görüyorum. NVIDIA Denetim Masası'ndan güç ayarını maksimum performans moduna aldım internetten birkaç video izleyerek bazı ayarları daha maksimum performansa aldım fakat halen bu şekilde. Görselin sol altında bulunan seçeneklerden mesela Turbo moduna geçirdiğimde GPU kullanımı gerçekleşiyor ve 2-3 saniye içinde yeniden güç tasarrufuna geçip sıfırlanıyor aynı şekilde performans moduna ve Windows moduna alınca da ilk 2-3 saniye GPU değeri yükselip ardından kendini kapatıyor yardım edin.

Şu an GPU tam güçte kullanılmadığı için olabilir mi?
Oyun oynarken tekrar bakın.

Oyun oynadığın esnada da bakar mısın acaba durumu nedir? Çünkü günlük kullanımda işlemciye entegre grafik kartı kullanılır. Bir yük altına sokmadığın sürece de böyle devam eder. Yani otomatik olarak ekran kartın gerekeni yapacaktır. Web'de gezinirken, word excel falan kullanırken ne gerek var ekran kartının boşuna full performans çalışmasında :)

Şu an GPU tam güçte kullanılmadığı için olabilir mi?
Oyun oynarken tekrar bakın.

Oyun oynadığın esnada da bakar mısın acaba durumu nedir? Çünkü günlük kullanımda işlemciye entegre grafik kartı kullanılır. Bir yük altına sokmadığın sürece de böyle devam eder. Yani otomatik olarak ekran kartın gerekeni yapacaktır. Web'de gezinirken, Word Excel falan kullanırken ne gerek var ekran kartının boşuna Full performans çalışmasında :)

Kontrol edip dönüş yapacağım hemen.
Oyuna girdiğimde durum bu şekilde görseli paylaşıyorum değerler normal sanırım? Dediğiniz doğruymuş sağ olun.

Dosya Ekleri

• ekran 2.PNG
    ekran 2.PNG
    862,4 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı