GPU Kullanımı %100 Olmama Sorunu

Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Macbook Pro M1 Pro 14"
Monster Tulpar T5 V19.1
Meslek
Developer
Merhaba arkadaşlar. Ben @Recep Baltaş ve @Ali Güngör muhteşem ikilisinin Msi GTX 750Ti GTA V incelemesini izledim. Kart yeterliydi benim için. Kartı aldım taktım. GTA V ilk açılışta ayarlar en düşüğe alıp oynamaya çalıştım. Çok fazla kasıyordu. Aklıma emektar işlemcim Athlon X4 620'nin darboğaz olduğu geldi. Sonra ayarları ekran kartının son seviyesine kadar yükselttim. Map yüklenme yerlerinde çok kasıyor. Map yüklendikten sonra 40 45 FPS'ye kadar çıkıyor arabayla bir yere çarpınca veya olduğun yerde kaydırınca 14 15'e iniyor. Msi Afterburner'den baktığımda CPU zaten çoğu zaman %100 de seyrediyor fakat GPU en yüksek %80. Ayrıca bilgisayarı açmak için düğmeye bastığımda açılmıyor bazen 4 5 bazen 7 8 kere basmak gerekiyor. Eski ekran kartı varken böyle bir sorun yoktu.

Eski Ekran Kartlı Sistemim
İşlemci : AMD Athlon x4 620 2.6 GHz
Anakart :AMD 740 CHIPSET AM2+ 512 VGA PCI-E
Ekran Kartı: Ati Radeon HD4350
Harddisk: Toshiba 500 Gb 7200 Rpm
RAM: 2x2048 Mb DDR2 800 MHZ

GTA V orijinal aldım. Lütfen Yardım Edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaplamaların geç yüklendiği, bir yere çarpınca veya sürtünce oyunun FPS düşürmesi genelde ya işlemcinin %100 olması ya da HDD'in eski olması sebebi ile sisteme darboğaz yaptırmasından kaynaklanır. Ayrıca sisteminizde 4 GB RAM var. Bu sisteminizin yükünü kaldırması için yetersiz. Sizden birkaç isteğim olacak:
  • Kasma esnasında HDD'in kullanımının % kaç olduğunu kontrol edin.
  • Bellekleri kesinlikle 8 GB yapın.
  • Windows 10 x64 kullandığınıza emin olun.
  • Sürücülerin güncel olduğuna emin olun.
  • CPU'ya küçük bir miktar O.C yapın(yapılıyorsa).

Kaplamaların geç yüklendiği, bir yere çarpınca veya sürtünce oyunun FPS düşürmesi genelde ya işlemcinin %100 olması ya da HDD'in eski olması sebebi ile sisteme darboğaz yaptırmasından kaynaklanır. Ayrıca sisteminizde 4 GB RAM var. Bu sisteminizin yükünü kaldırması için yetersiz. Sizden birkaç isteğim olacak:
  • Kasma esnasında HDD'in kullanımının % kaç olduğunu kontrol edin.
  • Bellekleri kesinlikle 8 GB yapın.
  • Windows 10 x64 kullandığınıza emin olun.
  • Sürücülerin güncel olduğuna emin olun.
  • CPU'ya küçük bir miktar O.C yapın(yapılıyorsa).
1)Kasma esnasında hdd normal seyrediyor gpu %20 lere düşüyor. İşlemci %100 oluyor.
2)Belleklerin oyun esnasında 3500 mb dan aşağıya indiğini görmedim.Bide ddr2 4gb ram yok heralde
3)Windows 10 64 bit en güncel sürümü kullanıyorum.
4) Ekran kartı sürücüleri güncel.
5)Bios çok eski herhangi bir o.c. ayarı söz konusu değil.

Tavsiye edebileceğiniz ayarlar varmı

@JaroxJamaica

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı