Amd Athlon x4 620 GTA V FPS Sorunu

zevheri

Kilopat
Makaleler
6
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Benim sistemim aşağıda belirttiğim gibidir.
  • QuadCore AMD Athlon II X4 620, 3120 MHz (13 x 240)
  • Asus NVIDIA GeForce GTX 950
  • Kingston HyperX KHX1600C10D3/8G
  • Asus M4A78LT-M LE
  • Microsoft Windows 8.1 Professional
  • 120 Gb kingston hyperx fury 500w/500r Ssd
  • 500 Gb samsung Hdd
Önce açıklama yapayım sonra sorumu sorayım. Videodan dolayı bu kadar kasmalar oldu. Normal şartlarda 28 ile 45 arasında ortalama 33 ile videodaki ayarlarla oynuyorum. Ama 30 ile 40-50 arasındaki akıcılık hak verirsiniz ki bayağı hissettiriyor kendini.
Normalde işlemcimin bu oyuna yetmeyeceğini biliyorum. Zaten bu yüzden 3.12 ghz çıkardım. Etkisi oldu. Sizden yardım istediğim konu ise videodan da yola çıkarak CPU yük bindiren ayarları bana söylemeniz ve o ayarları düşürmem için yapacağınız tavsiyeler. Can sıkıcı bir durum yardımlarınızı bekliyorum (y)
Not: Lütfen sistem önermeyin. Bende 6100-6400 almasını bilirim fakat sistemi yeni topladığım için borç altına giremem.

Buyurun video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlar kısmında 3 tane alt alta olan populasyon ayarlarını sonuna kadar açmışsın(0:20 - 0:26 arasındaki). İşlemci onları kaldırabilecek düzeyde değil. Phenom ii x4 945 kullanmaktayım ve kapalı olduğu halde ara ara takılmalar oluyor. Kısaca bu durumda yapabileceğin tek şey 3 ayarı kapatmak.

Ayrıca Vram kullanımı 2800 nedir hocam çekin onu 1600'lere GTX 980 Ti değil o. VRam'i aşmışsın + fps sorunu yaşıyorsun, yaşarsın tabi.

Popülasyon ayarlarını kapattım ve dediğiniz gibi işlemci rahatladı. MSSA 4x çektim ve şuan da video olmadan 35-55 arası çok akıcı bir oyun oynuyorum teşekkürler :like:(y).

Ayrıca Vram kullanımı 2800 nedir hocam çekin onu 1600'lere GTX 980 Ti değil o. VRam'i aşmışsın + fps sorunu yaşıyorsun, yaşarsın tabi.
O sadece olabilecek maksimum oyunun öngörüsüdür. Zaten MSSA 4x çektim. Şuan 2500 lerde ve hiç takılma olmuyor.

720 P oynadığım için 980 e gerek yok. 950 artıyor bile :).

O sadece olabilecek maksimum oyunun öngörüsüdür. Zaten MSSA 4x çektim. Şuan 2500 lerde ve hiç takılma olmuyor.

720 P oynadığım için 980 e gerek yok. 950 artıyor bile :).

Neyse 1-2 saat sonra görürsün, hadi iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı